Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak o ataku na Turczynkę. "Skandaliczna sytuacja", "takich przestępstw jest mniej"

Skandaliczna sytuacja, nie ma akceptacji dla takich działań – tak Mariusz Błaszczak skomentował atak na 14-letnią Turczynkę. Jednocześnie szef MSWiA zadeklarował, że statystyki takich przestępstw spadają.

Share
Mariusz Błaszczak o ataku na Turczynkę. "Skandaliczna sytuacja", "takich przestępstw jest mniej"Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d31dmxp

Mariusz Błaszczak odniósł się do ataku na 14-latkę na warszawskiej Ochocie. – Media przedstawiają tę dziewczynkę jako ciemnoskórą. To jest nieprawda – stwierdził w Polsat News. Dodał też, że nie do końca wiadomo, czy napastnik krzyczał "Polska dla Polaków". W sprawie pobicia trwa śledztwo.

Szef MSWiA kilkakrotnie podkreślał, że nie ma przyzwolenia dla takich zachowań. – Z policyjnych danych wynika, że w 2016 r. było mniej takich przestępstw niż w 2015 r. – mówił. - Największy przyrost był w 2013 r. Warto się zastanowić się dlaczego do tego wtedy doszło – dodał.

- Podejrzewam, że chodziło o akcję polityczną tworzenia wrogów, z którymi miał walczyć minister Sienkiewicz. Ale z taśmy prawdy można dowiedzieć się, że zajmował się prowokacjami na Marszach Niepodległości – przekonywał Mariusz Błaszczak.

d31dmxp

Według szefa MSWiA, dochodzi do próby wytworzenia przekonania, że w Polsce jest dużo rasistowskich ataków.

Zobacz też: Kierowca nie wpuścił czarnoskórego pasażera do autokaru. Mamy komentarz żony Togijczyka

Po zakończeniu programu w Polsat News na twitterowym koncie Mariusza Błaszczaka pojawił się wpis, że zobowiązał Komendanta Głównego Policji, aby objął osobistym nadzorem śledztwo ws. pobicia 14-letniej dziewczynki. "Liczę na jak najszybsze efekty. Zero tolerancji dla bandytów" – napisał.

d31dmxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31dmxp
d31dmxp
Więcej tematów