Trwa ładowanie...
d3wk7rj

Mariusz Błaszczak o ataku na Turczynkę. "Skandaliczna sytuacja", "takich przestępstw jest mniej"

Skandaliczna sytuacja, nie ma akceptacji dla takich działań – tak Mariusz Błaszczak skomentował atak na 14-letnią Turczynkę. Jednocześnie szef MSWiA zadeklarował, że statystyki takich przestępstw spadają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak zobowiązał Komendanta Głównego Policji do osobistego nadzoru nad śledztwem
Mariusz Błaszczak zobowiązał Komendanta Głównego Policji do osobistego nadzoru nad śledztwem (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3wk7rj

Mariusz Błaszczak odniósł się do ataku na 14-latkę na warszawskiej Ochocie. – Media przedstawiają tę dziewczynkę jako ciemnoskórą. To jest nieprawda – stwierdził w Polsat News. Dodał też, że nie do końca wiadomo, czy napastnik krzyczał "Polska dla Polaków". W sprawie pobicia trwa śledztwo.

Szef MSWiA kilkakrotnie podkreślał, że nie ma przyzwolenia dla takich zachowań. – Z policyjnych danych wynika, że w 2016 r. było mniej takich przestępstw niż w 2015 r. – mówił. - Największy przyrost był w 2013 r. Warto się zastanowić się dlaczego do tego wtedy doszło – dodał.

- Podejrzewam, że chodziło o akcję polityczną tworzenia wrogów, z którymi miał walczyć minister Sienkiewicz. Ale z taśmy prawdy można dowiedzieć się, że zajmował się prowokacjami na Marszach Niepodległości – przekonywał Mariusz Błaszczak.

d3wk7rj

Według szefa MSWiA, dochodzi do próby wytworzenia przekonania, że w Polsce jest dużo rasistowskich ataków.

Zobacz też: Kierowca nie wpuścił czarnoskórego pasażera do autokaru. Mamy komentarz żony Togijczyka

Po zakończeniu programu w Polsat News na twitterowym koncie Mariusza Błaszczaka pojawił się wpis, że zobowiązał Komendanta Głównego Policji, aby objął osobistym nadzorem śledztwo ws. pobicia 14-letniej dziewczynki. "Liczę na jak najszybsze efekty. Zero tolerancji dla bandytów" – napisał.

d3wk7rj

Podziel się opinią

Share
d3wk7rj
d3wk7rj
Więcej tematów