Trwa ładowanie...
dcj2h2d

Maria Sokołowska - kim jest nastolatka, która wzbudziła sensację

Nie cichnie zamieszanie wokół Marii Sokołowskiej, 17-latki z Gorzowa, która nazwała premiera Donalda Tuska "zdrajcą". Zachowanie dziewczyny wzbudziło sensację i podzieliło internautów. Jedni jej gratulują i doceniają, że miała odwagę powiedzieć premierowi, co o nim myśli prosto w twarz, inni negatywnie odnoszą się do tego, co zrobiła i uważają, że z poglądami, jakie prezentuje, powinna się leczyć.

Share
dcj2h2d

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie zasłynęła podczas wizyty premiera Donalda Tuska w Gorzowie Wielkopolskim. Tam podczas spotkania szefa rządu z organizacjami pozarządowymi zapytała Tuska "dlaczego udaje patriotę, a jest zdrajcą Polski". Sprawa odbiła się echem w mediach, premier wrócił do Gorzowa, aby wręczyć licealistce kwiaty, a ta ich nie przyjęła. Od tamtej pory na Facebooku powstało kilka stron jej poświęconych: "Maria Sokołowska - Pogromczyni Tuska" ma aż 17,7 tys. polubień, "Marysia Sokołowska" - 5,3 tys., a "Maria Sokołowska - Niszczycielka Tuska" - 2,6 tys.

"Tusk zdradził, bo zgodził się na kolejny pakt Ribbentrop-Mołotow"

Licealistka tłumaczyła w wywiadzie dla portalu niezalezna.pl, że swoją wypowiedzią chciała zwrócić premierowi uwagę na głos młodego pokolenia, które nie jest wpatrzone w PO i jej "propagandę". - Niektórzy też mogą myśleć inaczej, nie mają zabałaganionej głowy wiedzą, która jest nieprawdziwa - przekonywała. Dlaczego uważa, że Donald Tusk dopuścił się zdrady wyjaśniła z kolei na swoim blogu marissoo.blogspot.com: "Rozwiązanie rządu Olszewskiego, nieodwołana z tego, co wiem wypowiedź ze 'Znaku' z 1987 r., godzenie się na kolejny pakt Ribbentrop-Mołotow (gazociąg Rosja-Niemcy), kradzież pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej i wiele innych".

Kim jest nastoletnia gwiazda internetu? Jej zainteresowania są bardzo wszechstronne: projektuje modę, maluje, szkicuje, śpiewa (także operowo) oraz pisze wiersze - niektóre z rysunków i wierszy zamieszcza na swoim blogu. Najwięcej o urodzonej w 1997 r. dziewczynie mówią jednak jej wpisy w serwisie społecznościom Ask.fm, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą zadawać innym pytania oraz na nie odpowiadać. "Kocham pudrowy pastelowy róż" - takie wyznanie otwiera profil Sokołowskiej, ale może być mylące, bo jego właścicielka najobszerniej wypowiada się na tematy polityczne i religijne.

"W Smoleńsku był zamach"

Możemy się więc dowiedzieć np., jaki jest pogląd nastolatki na temat Smoleńska: "Moim zdaniem zamach, aczkolwiek nie jest to potwierdzone. W każdym razie ufam komisji Macierewicza, ponieważ doszukuje się ona prawdy. Jak ona ustali, tak będzie najbliżej prawdy". Dlaczego głosowałaby na PiS? "Nie jest partią idealną, ale najlepszą, z tych, które mają szansę na wygraną. PiS ściga komunistów, byłych zbrodniarzy, mafie, dba o bezpieczeństwo i suwerenność Polski, jest katolicką partią, jest przeciwny aborcji, eutanazji, in-vitro, homoseksualistom i innym tego pokroju". Gdyby zamiast Tuska spotkałaby Jarosława Kaczyńskiego, chciałaby mu podziękować, za to, że "mimo niechęci przez zmanipulowane media do jego osoby oraz działalności walczy o bezpieczeństwo i suwerenność Polski".

dcj2h2d

Ostro wypowiada się o PO: "Jako partia liberalna, wspierająca gospodarkę podniosła podatki i akcyzy osłabiając w ten sposób polskich przedsiębiorców, podniosła VAT na artykuły dziecięce i szkolne, bijąc tym samym w polską rodzinę. Dziękuję za taką partię liberalna. PiS ma program prorodzinny, wspierający państwo polskie, a nie tylko obcy kapitał, program socjalny, może i jest zbyt 'socjalny', ale cóż, nie ma ideałów".

"Homoseksualizm to choroba"

W innym miejscu opowiada o swoim stosunku do osób o odmiennej orientacji seksualnej. "Traktuję wszystkich ludzi tak samo, ale mogę przecież nie lubić homoseksualistów, nikt mi tego nie zabroni. Mówiąc 'normalny' miałam na myśli zdrowie psychiczne, bo przecież wiadomo, że homoseksualizm to choroba" - wyjaśnia Sokołowska. Zdaniem dziewczyny homoseksualizm został wykreślony z listy chorób psychicznych przez "propagandę, przed którą stoją piękne słówka równości i wolności, a idzie zniszczenie moralności człowieka oraz chrześcijaństwa".

Gdzie indziej Sokołowska wypowiada się o Żydach. "Żydów nie wolno 'wytępić', przecież to ludzie, jak wszyscy inni" - pisze. Dalej jednak stwierdza, że "niechęć do nich jest naturalna i nie ma w tym nic złego". "Prawdą przecież jest, że Żydzi zapracowali sobie porządnie na taką opinię. Żydzi rozpijali Polaków podczas zaborów, zdradzili Polskę, nie chcieli się nigdy asymilować ze społeczeństwem, sami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych, ale trzeba im wybaczyć, jak na chrześcijan przystało" - stwierdza.

Licealistka zdradza, że często się modli i "w prawie każdej chwili życia rozmawia z Panem Bogiem". To Bóg jest dla niej największym autorytetem. Jako katoliczka jest też zdecydowanie przeciwna seksowi przed ślubem. "Akt płciowy jest darem Pana Boga ofiarowanym MAŁŻEŃSTWU. Jest porównywany do pewnego rodzaju sakramentu, jako przekazanie daru życia otrzymanego od Ojca. Jest czymś pięknym, tajemniczym. Przed ślubem 'bawią się' nim osoby, które nie mają szacunku do swojego ciała, jako świątyni Ducha Świętego, jak i do tego aktu oraz do Boga, który nas nim obdarzył" - stwierdza.

dcj2h2d

Młody-zbuntowany nokautuje posłów

Nie tylko Sokołowska zawojowała ostatnio internet swoją mocną wypowiedzią. Szerokim echem odbiło się także wystąpienie innego młodego-zbuntowanego Dominka Feliksa z Gdowa koło Wieliczki. Podczas posiedzenia sejmu Dzieci i Młodzieży ten młody zwolennik Nowej Prawicy, którego inspiruje Wojciech Cejrowski i Stanisław Michalkiewicz w ostrych słowach wyraził, co sądzi o politykach i polityce w III RP.

- Próbuje się nam wmówić, że możemy mieć jakiś wpływ na nasz kraj, a tak naprawdę nic nie możemy zmienić - zaczął licealista. Następnie przypomniał, że przez 25 lat III RP złożono w sejmie kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Pod każdym z nich podpisało się co najmniej 500 tys. ludzi, lecz mimo to zostały one zlekceważone przez rządzących.

- Naszą jedyną możliwością wyboru jest wybranie sobie raz na pięć lat pana, który będzie nam coś ograniczał, będzie nam coś nakazywał, który będzie nam mówił, jak mamy żyć - kontynuował. Swoje przemówienie nastolatek zakończył wezwaniem do odrzucenia spuścizny PRL-u - Powiedzmy dosyć państwu opiekuńczemu, skończmy ze spuścizną komunizmu. Na swoim profilu na Facebooku chłopak na pytanie, której z subkultur nienawidzi najbardziej odpowiada, że "plastików - wborców PO". Stwierdza też, że Unia Europejska przetrwa jeszcze 10 lat.

"W Was tylko nadzieja kochane dzieciaki !!! :) Aż łza się w oku kręci. Tej siły już nie powstrzymacie", "Myślałem, że dzisiejsza młodzież ma mniej rozumu niż taboret w kuchni A tu taki filmik. Zwracam honor i mam nadzieję, że weźmiecie się za tą czerwoną hołotę co ciągle przeszkadza mi żyć. Ale nie róbcie tego dla mnie ale dla siebie :) Żeby Polska była POLSKĄ !!! :)" - to niektóre z komentarzy internautów na temat Feliksa.

Joanna Stanisławska, Wirtualna Polska

dcj2h2d

Podziel się opinią

Share
dcj2h2d
dcj2h2d
Więcej tematów