Trwa ładowanie...
d1pc1no
d1pc1no

Małopolska przeciw dopalaczom. Raper i sanepid wspólnie będą edukować

W Małopolsce rozpoczęły się antydopalaczowe szkolenia dla nauczycieli, którzy w przyszłości mają być liderami w środowisku. Przez muzykę i sport chcą dotrzeć do młodzieży i stworzyć alternatywę dla zażywania substancji psychoaktywnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1pc1no

- Każdy z nas był narażony na degeneracje. Trzeba było przeciwstawić się, znaleźć sposób i nauczyć się osiągać cele w sytuacjach, które również dawały adrenalinowego kopa i były lepsze niż używki. On dawna pokazuję, że dobrą drogą jest sport. Każdy ma w sobie mistrza, my to tylko chcemy wyciągnąć go z młodzieży, która może źle wybrać - mówi Wirtualnej Polsce Roman "Bosski", raper i jeden z pomysłodawców akcji.

Znany krakowski raper wraz z sanepidem i kuratorium, chcą zniechęcać uczniów do brania dopalaczy. Dlatego wspólnie będą przekazywali wiedzę nauczycielom z małopolskich gimnazjów.

"Bosski" już wypuścił klip promujący zdrowy tryb życia, teraz sanepid i kuratorium ma nauczyć pedagogów jak najskuteczniej radzić sobie z zażywaniem dopalaczy u młodzieży.

d1pc1no

- Chcemy, poza znaną profilaktyką, przekazać również wiedzę o zagrożeniu. Tak zwane dopalacze są przyczyną tysięcy chorób, m.in. wątroby czy nerek - opowiada Jarosław Foremny, inspektor sanitarny w Krakowie. - Nauczyciele, znając problem z kilku stron, będą mogli być liderami w grupie i stworzy autorytet, tym samym odciągnąć młodzież od używek - dodaje.

Tylko w tym roku zmarło 20 osób z powodu zatrucia dopalaczami, a ponad 2000 było hospitalizowanych.

- Mam nadzieję, że nasz rap i przekaz dotrze do wszystkich, którzy kiedyś brali i zmieni ich życie - komentuje Roman "Bosski".

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1pc1no

Podziel się opinią

Share

d1pc1no

d1pc1no
Więcej tematów