Trwa ładowanie...
01-06-2016 10:46

Małgorzata Kidawa-Błońska: Donald Tusk to polityk na trudne czasy

• Wicemarszałek Sejmu podkreślała polityczne doświadczenie Tuska
• "Gdyby chciał wrócić do Polski, byłabym bardzo zadowolona"

Małgorzata Kidawa-Błońska: Donald Tusk to polityk na trudne czasyŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d18joex

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) w Polsat News komentowała spekulacje na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. - Patrzę z podziwem, że jest w UE i mam dylemat, bo z jednej strony czuję się bezpiecznie, że piastuje on tam swoje stanowisko, ale gdyby chciał wrócić do Polski i tu realizować się w polityce, też byłabym bardzo zadowolona - powiedziała.

Podkreślała, że obecny szef Rady Europejskiej, był "wyjątkowym politykiem, a Platforma wygrywała z nim w pięknym stylu". - Tusk to taki polityk na trudne czasy - przyznała.

Pytana o zawieszenie Michała Kamińskiego w prawach członka klubu PO Kidawa-Błońska tłumaczyła, że są pewne zasady, które dotyczą wszystkich posłów. - W naszym klubie jest zasada dyscypliny, obowiązek chodzenia na komisje, brania udziału w głosowaniach, a także zgłaszania i informowania władz klubu o swojej aktywności medialnej. To nie znaczy, że trzeba prosić o zgodę, ale informować – podkreśliła w Polsat News.

d18joex

Dodała, że w przypadku Kamińskiego "wystarczyłaby rozmowa".

O zawieszeniu Kamińskiego poinformowała "Rzeczpospolita". Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że polityk został zawieszony z powodu niezgłaszania swoich wystąpień medialnych. Kamiński odwołał się od tej decyzji.

Szef PO Grzegorz Schetyna sugerował Michałowi Kamińskiemu, żeby "lepiej się wpisał w system funkcjonowania klubu PO". - W Platformie nie ma świętych krów. Jeżeli ktoś uważa, że będzie robił swoją politykę, bo ma swoje doświadczenie i swoje pomysły, to będzie się stawiał poza grupą PO - mówił na antenie TVN24 Schetyna.

d18joex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18joex
Więcej tematów