Trwa ładowanie...

Łódź: Pobili obywateli Indii i Ukraińca. Zostali zatrzymani

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie trzech obywateli Indii i jednego Ukrainy. Okazało się, że zatrzymani byli już notowani za podobne przestępstwa.

Łódź: Pobili obywateli Indii i Ukraińca. Zostali zatrzymaniŹródło: flickr.com, fot: houstondwiPhotos mp
d9liciv
d9liciv

Czterej zatrzymani mężczyźni są w wieku 20-22 lata. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Wyrazili skruchę i chęć przeproszenia pokrzywdzonych. Swoje zachowanie tłumaczą spożytą dużą ilością alkoholu.

Do pobicia doszło 27 października przy jednym z łódzkich hosteli, gdzie mieszkali obywatele Indii. Czterej pijani mężczyźni kierowali w ich stronę obraźliwe słowa na tle rasistowskim, a potem zaczęli ich bić. Krzyki zaatakowanych usłyszał Ukrainiec, który wyszedł z hotelu, by im pomóc. Został jednak odepchnięty przez jednego z napastników.

Ucierpiał także przechodzień, który chciał nagrać sytuację. Zauważył go ten sam napastnik, który popchnął Ukraińca. Przechodzień został przez niego uderzony pięścią w twarz.

Policja z Łodzi zanalizowała monitoring sprzed hostelu i rozpoznała sprawców. Zatrzymała ich 5 i 6 listopada.

d9liciv

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia na tle narodowościowym. Dodatkowo jeden z nich odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej na tle narodowościowym obywatela Ukrainy oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu polskiego przechodnia.

Cała czwórka zatrzymanych była już notowana za podobne przestępstwa. Grożą im kary do pięciu lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie będzie decydował prokurator.

d9liciv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9liciv
Więcej tematów