Trwa ładowanie...
d1g3c6u
d1g3c6u

Lena Kolarska-Bobińska: stawiam na jakość

Większe zainteresowanie studentów kierunkami technicznymi i ścisłymi wydaje mi się naturalne w okresie kryzysu ekonomicznego - mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1g3c6u

Ocenia, że młodzież wybiera bardziej pragmatycznie, stawia na kierunki, które jej zdaniem zagwarantują lepszą pracę i pewniejsze jutro.

Zapowiada, że szkolnictwo wyższe będzie podlegało dużym przemianom w najbliższych latach. Z jednej strony jest kryzys demograficzny, a z drugiej szansa, którą stwarzają środki europejskie.

- Teraz jest więc czas na nowe programy, na zmianę form organizacyjnych i typów współpracy. Czyli na łączenie uczelni, wspólne wydziały, interdyscyplinarność. Powinny powstać uczelnie badawcze z nowymi kadrami, które rozwiną nasze życie intelektualne i naukę - mówi Kolarska-Bobińska.

- To najlepszy okres na działania poprawiające jakość szkół wyższych, studiów, systemu studiów doktoranckich. Położę na to duży nacisk - zapowiada szefowa resortu nauki i szkolnictwa wyższego.

d1g3c6u

Podziel się opinią

Share
d1g3c6u
d1g3c6u
Więcej tematów