Trwa ładowanie...

Matura 2021 łatwiejsza? Zgłaszają się nawet 50-latkowie

Matura jest łatwiejsza niż w latach poprzednich. To spora zachęta dla osób, które chcą przystąpić do egzaminu dojrzałości lub chcą poprawić swój wynik. Pojawiają się informacje o licznych zgłoszeniach.
Share
Łatwiejsza matura. Jest więcej chętnych
Łatwiejsza matura. Jest więcej chętnychŹródło: Getty Images, Fot: BSR Agency
d2a3e85

O sprawie informuje "Dziennik Gazeta Prawna", która cytuje m.in. kierowniczkę wydziału matur w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Kobieta informuje, że jest "wysyp zgłoszeń do zdania matury, nawet od osób urodzonych w latach 70".

Szacuje się, że liczba zainteresowanych powtórnym podejściem do matury wzrosła tu dwukrotnie. Powodem są tegoroczne ułatwienia, które obejmą m.in. egzamin z matematyki. Podjęto decyzję, by na poziomie podstawowym ograniczyć wymagania dotyczące funkcji i graniastosłupów, w całości zredukowano temat brył obrotowych i wymagania z IV etapu edukacyjnego dotyczące ostrosłupów. Co więcej, tegoroczna matura będzie pozbawiona części ustnej.

Matura 2021. Nauczyciele skarżą się na braki

Do sprawy odniosło się Ogólnopolskie Forum Oświatowego Nauczycieli i Dyrektorów. 58 proc. jest zdania, że przygotowanie do matury zdecydowanie gorsze niż w latach poprzednich. 8 na 15 szkół przyznało, że słabiej wypadły próbne matury.

d2a3e85

Największe braki widoczne są właśnie w przypadku matematyki. Nauczyciele skarżą się m.in. na to, że uczniowie nie czytają lektur, co przekłada się na wyniki z języka polskiego.

Na pytanie o to, czy powrót do szkół pomógłby w przygotowaniu do egzaminu, z 23 dyrektorów, którzy udzielili odpowiedzi, aż 16 stwierdziło: zdecydowanie tak.

Tego nie da się kontrolować. Tłumy nad Morskim Okiem, brak maseczek i żarty z COVID-a

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2a3e85

Podziel się opinią

Share
d2a3e85
d2a3e85
Więcej tematów