Trwa ładowanie...

Kurczy się klub radnych PO w Krakowie. Z partii odeszła Anna Szybist

Znana krakowska radna PO Anna Szybist zdecydowała się wystąpić z ugrupowania Grzegorza Schetyny. Jej krok jest reakcją na zachowanie części posłów Platformy, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu nad projektem ustawy inicjatywy "Ratujmy Kobiety" lub głosowali za jego odrzuceniem w pierwszym czytaniu.

Share
Kurczy się klub radnych PO w Krakowie. Z partii odeszła Anna Szybist
Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d18yowx

"Od wielu miesięcy, wychodząc na ulicę, upominamy się o przestrzeganie demokratycznych zasady życia społecznego, w tym również poszanowanie praw obywateli, którzy nie posiadają reprezentacji w Sejmie. Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. W tym przypadku ta zasada została naruszona. Niestety w znacznym stopniu przyczynili się do tego posłowie Platformy Obywatelskiej. W związku z powyższym złożyłam rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP" - poinformowała na swoim profilu na Facebooku Anna Szybist.

Szybist tłumaczy, że jej decyzja jest wyrazem "solidarności z osobami, które przez wiele tygodni zbierały podpisy pod projektem 'Ratujmy Kobiety' i swoją postawą udowadniają, że warto angażować się społecznie".

Zadeklarowała jednocześnie chęć współpracy z koalicją klubów PO i Przyjazny Kraków (klub prezydenta Jacka Majchrowskiego - przyp. red.) w radzie miasta oraz innymi małopolskimi partiami i organizacjami prodemokratycznymi.

To kolejne odejście z krakowskiej PO. Wcześniej do partii Porozumienie Jarosława Gowina przeszedł radny z Nowej Huty, Tomasz Urynowicz.

d18yowx

Podziel się opinią

Share
d18yowx
d18yowx
Więcej tematów