Trwa ładowanie...
d4ef8l0

Ksiądz skazany za pedofilię prowadził rekolekcje dla dzieci. Spowiadał i odprawiał msze już od kilku miesięcy

Ksiądz skazany za pedofilię poprowadził rekolekcje dla dzieci, w Sobotce, na Dolnym Śląsku. Odparwiał też mszę, spowiadał i zastępował samego proboszcza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz skazany za pedofilię poprowadził rekolekcje dla dzieci. Spowiadał i odprawiał msze już od kilku miesięcy
Ksiądz skazany za pedofilię poprowadził rekolekcje dla dzieci. Spowiadał i odprawiał msze już od kilku miesięcy (iStock.com)
d4ef8l0

Ksiądz skazany za pedofilię poprowadził rekolekcje dla dzieci

Jak podaje OKO.press, ksiądz, który w 2002 roku został skazany za molestowanie chłopców, prowadził rekolekcje w jednej z dolnośląskich parafii, w Sobótce. Wiadomo, że ksiądz Edward P. z 2003 roku został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Świdnicy na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Wówczas kapłan został odwołany z parafii, jednak po trzech latach wrócił do pełnienia posługi. Według obecnego rzecznika archidiecezji, księdza Rafała Kowalskiego, Edward P. w 2013 roku miał zaświadczenie o niekaralności, co czyniło go niewinnym w świetle prawa cywilnego. Należy jednak zaznaczyć, że mimo to arcybiskup Józef Kupny wszczął postępowanie kanoniczne, w celu zbadania sprawy. Efektem jego działań było odwołanie księdza z parafii w 2013 roku. Ks. Kowalski zapewnił, że od tego momentu arcybiskup nie powierzył mu już żadnego urzędu.

Ksiądz skazany za pedofilię zastępował proboszcza w Sobótce

Według informacji podanych przez OKO.press, ksiądz Edward P. od wiosny 2018 pomagał proboszczowi z parafii w Sobótce. Do jego zadań należało odprawianie mszy, spowiadanie wiernych, a nawet zastępowanie samego proboszcza. Ostatnio prowadził również rekolekcje dla dzieci. Zdaniem rzecznika, arcybiskup nie wiedział o sprawie i nikt nie miał pojęcia, że przebywający w Sobótce ksiądz, nadal podejmuje jakiekolwiek działania duszpasterskie. Ks. Edward P. ma zostać poproszony o złożenie wyjaśnień w sprawie. Wciąż trwają prace komisji kościelnej, która wnikliwie zajmuje się sprawą jego czynów pedofilskich.

d4ef8l0

Podziel się opinią

Share

d4ef8l0

d4ef8l0
Więcej tematów