Trwa ładowanie...

Krzysztof Szczerski: Rada Europejska powinna przywołać Tuska do porządku

Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej ingeruje w politykę wewnętrzną Polski. Rada powinna przywołać go do porządku - ocenił szef Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, komentując wpis Donalda Tuska na Twitterze.

Krzysztof Szczerski: Rada Europejska powinna przywołać Tuska do porządkuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Żuchowicz
d4l9ep7
d4l9ep7

"Strategia PiS czy plan Kremla?"

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał w niedzielę na Twitterze Donald Tusk.

Szef Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, w rozmowie z Polską Agencją Prasową ocenił, że Tusk jest jedyną w dziejach osobą pełniącą wysokie stanowisko w instytucjach Unii Europejskiej, która tak otwarcie ingeruje w politykę wewnętrzną jednego z państw członkowskich.

d4l9ep7

- Jego działalność powinna stać się przedmiotem obrad Rady Europejskiej i powinien on zostać przywołany do porządku przez Radę - stwierdził Szczerski. Jak zaznaczył prezydencki minister, "tego typu działania dopisują się do hybrydowych zagrożeń dla Polski".

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński – historia pewnej znajomości

"To atak na Polskę"

Wypowiedź szefa Rady Europejskiej spotkała się z ostrą reakcją polityków rządzącej partii. Premier Beata Szydło nazwała ją "atakiem na Polskę", a marszałek senatu Stanisław Karczewski - "waleniem głową w mur".

Źródło: WP, Radio Zet

d4l9ep7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l9ep7
Więcej tematów