Trwa ładowanie...
dxeat49
IAR

Kryzys migracyjny. Spokojna noc na granicy Węgier i Serbii

Po wczorajszych zamieszkach, dzisiejsza noc i poranek mijają spokojnie na granicy węgiersko-serbskiej. Tymczasem coraz więcej imigrantów rusza w dalszą drogę przez Chorwację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Środowe zamieszki na granicy serbsko-węgierskiej
Środowe zamieszki na granicy serbsko-węgierskiej (PAP/EPA, Fot: Sandor Ujvari)
dxeat49

Po niespokojnym dniu i wieczorze, noc na przejściu granicznym Horgoš-Roeszke minęła bez incydentów. Serbscy policjanci zostali pouczeni, aby przyglądali się sytuacji, jednak ani nie interweniowali, ani tym bardziej nie używali siły.

Z kolei Węgrzy wykorzystali noc na naprawianie uszkodzeń w płocie granicznym, które spowodowali forsujący go wczoraj imigranci. W ten sposób uzupełniono rozcięte fragmenty drutu kolczastego, czy naprawiono elementy stałe konstrukcji.

Coraz więcej uchodźców kieruje się w stronę granicy serbsko-chorwackiej. Władze w Serbii przewożą autobusami tych, którzy chcą kontynuować swoją podróż przez terytorium sąsiada.

dxeat49

Z kolei Chorwacja zapewnia, że nie tylko nie zabroni swobodnego przepływu imigrantów, ale też dołoży starań, aby pomóc im w dotarciu do krajów docelowych.

Wiele emocji budzą propozycje węgierskiego rządu, który poinformował o chęci budowy kolejnych dwóch płotów - na granicy z Rumunią i Chorwacją. Szczególnie rząd w Bukareszcie jest zaniepokojony tym pomysłem. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że już niebawem Budapeszt przystąpi do jego realizacji.

dxeat49

Podziel się opinią

Share

dxeat49

dxeat49
Więcej tematów