Trwa ładowanie...

Kraków: upadł koń ciągnący dorożkę z turystami. Przechodnie ratowali zwierzę

Jak poinformowało Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt, w Krakowie po raz kolejny, podczas pracy upadł koń ciągnący dorożkę z turystami. Nie jest to pierwszy przypadek kiedy zwierzę przewróciło się z wycieńczenia.

Share
Kraków: upadł koń ciągnący dorożkę z turystami. Przechodnie ratowali zwierzę
Źródło: Facebook.com
d3pycpp

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt poinformowało o zdarzeniu, które miało miejsce 10 października. W pobliżu murów Wawelu upadł koń ciągnący dorożkę z turystami, a pomóc musieli mu przypadkowi przechodnie. Według relacji świadków stan zwierzęcia wzbudzał poważne obawy.

"Osoby, które nas zawiadomiły były wstrząśnięte i przerażone tym, co zobaczyły na własne oczy" skomentowała Agnieszka Wypych, przewodnicząca Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt. Mimo złego stanu, koń ponownie został zaprzęgnięty do dorożki i wrócił do pracy na postój przy Rynku Głównym. Informację potwierdziła zawiadomiona przez KSOZ straż miejska.

d3pycpp

Konie ciągnące dorożki z turystami padają z wycieńczenia

Niestety problem wycieńczonych zwierząt, które są zmuszane do pracy nie jest nowy. Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt już od ponad roku domaga się wprowadzenia całkowitego zakazu wykorzystywania koni do ciągnięcia dorożek z turystami. Jako argument organizacja podaje przykład Rzymu czy Barcelony, gdzie również został wprowadzony taki zakaz.

"Uważamy, że wykorzystywanie koni do ciągnięcia dorożek z turystami po ulicach Krakowa to skaza na wizerunku miasta, a dotychczasowe przepisy krakowskiego magistratu w tej kwestii okazały się kompletnym nieporozumieniem" – dodaje KSOZ.

W sprawie incydentu KSOZ zwróciło się do dyrektora Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa prosząc o wyjaśnienia i jednoczesne zawiadomienie prokuratury o możliwości złamania ustawy o ochronie zwierząt.

d3pycpp

Podziel się opinią

Share
d3pycpp
d3pycpp
Więcej tematów