Trwa ładowanie...
d2wkjrt

Kraków. Fałszerz z Australii zatrzymany

Policjanci z Małopolski otrzymali zgłoszenie o próbie wprowadzenia w obieg fałszywego banknotu. W kantorze na balickim lotnisku ktoś próbował wymienić fałszywy banknot o nominale 200 hrywien. Policja zatrzymała 41-latka z australijskim paszportem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fałszerz z Australii zatrzymany w Krakowie
Fałszerz z Australii zatrzymany w Krakowie (Policja)
d2wkjrt

Fałszerz został namierzony w Krakowie i zabrany na przesłuchanie. Wskazała go pracownica kantoru, którą próbował oszukać.

Jak się okazało, obcokrajowiec dwa dni wcześniej wymienił fałszywy dwustuhrywnowy banknot w innym kantorze na terenie lotniska Balice. Mężczyzna przekazał go kasjerce wśród innych autentycznych o różnych nominałach i otrzymał za nie złotówki. Na oszustwie zarobił ok. 30 zł (średni kurs hrywny to nieco ponad 15 groszy).

Kraków. Fałszerz z Australii zatrzymany

d2wkjrt

W bagażu Australijczyka policjanci znaleźli jeszcze 73 imitacje banknotów o nominale 200 hrywien oraz 79 imitacji amerykańskich studolarówek. Wszystkie były oznaczone jako pamiątkowe.

Zobacz też: Handlowali kobietami i zmuszali je do prostytucji

41-latek usłyszał dwa zarzuty usiłowania i dokonania oszustwa, do czego się przyznał. Dodatkowo, na poczet przyszłych kar, policjanci zabezpieczyli od podejrzanego autentyczną gotówkę w kwocie 400 dolarów. Za oszustko grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Znaleziono go z ranami kłutymi. Śledztwo umorzone
Jesionowo. Tragiczny wypadek. Śmierć 7-miesięcznego dziecka

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wkjrt

Podziel się opinią

Share

d2wkjrt

d2wkjrt
Więcej tematów