WP

Koszmar na drogach. Pogoda da nam dzisiaj w kość

Fatalne warunki na drogach. W wielu miejscach w kraju pada marznący deszcz i deszcz ze śniegiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla pięciu województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejscami będzie dziś mocno padać
Miejscami będzie dziś mocno padać (ventusky)
WP

Padający w nocy i nad ranem deszcz i mżawka, które spadną głównie we wschodniej części Polski, będą marznąć i spowodują gołoledź. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał z tego powodu ostrzeżenia dla województw warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.

Dzisiaj pogodę w Polsce kształtować będzie głęboki układ niżowy znad Skandynawii. Powyższemu niżowi towarzyszyć będą kolejno przemieszczające się strefy frontów atmosferycznych (do południa na wschodzie, a po południu na zachodzie). Z zachodu napływać będzie kolejna fala ciepłego, atlantyckiego powietrza.

W związku z oddziaływaniem głębokiego układu niżowego w całym kraju należy spodziewać się dość dynamicznych zmian pogody.

WP

I tak, do południa w pasie wschodnim (od Warmii, Mazur i Podlasia przez wschodnie Mazowsze po Lubelszczyznę i Podkarpacie) będzie się chmurzyć i tutaj popada deszcz.
Natomiast pogodnie, z lokalnymi przejaśnieniami i słonecznymi chwilami będzie w pasie zachodnim i środkowym kraju.

Niestety już około południa sytuacja szybko odwróci się – na wschodzie pogoda poprawi się, a chmury wraz opadami deszczu pojawią w pasie zachodnim, a następnie w środkowym (od Zachodniopomorskiego, Lubuskiego i Wielkopolski po Dolny Śląsk i Opolszczyznę, a następnie od Pomorskiego i Kujaw przez Łódzkie po Śląsk i Małopolskę) - prognozuje serwis pogodowy Cumulus..

W ciągu dnia w całym kraju powieje porywisty wiatr, w porywach do 40 - 60 km/h, a w wyższych partiach Sudetów nawet do 80 km/h.

Będzie dosyć ciepło. W ciągu dnia termometry wskażą od 3-5 st. C na wschodzie do 10-12 st. C na zachodzie Polski.

WP

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Trudne warunki na drogach

Jak informuje RMF FM, na trasie krajowej numer 79 w małopolskich Krzeszowicach z powodu trudnych warunków na drodze zderzyły się dwa busy. W wypadku ranne zostały co najmniej trzy osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

WP
WP