Trwa ładowanie...
d4kympo

Koronawirus. Zakażenia w akademikach w Krakowie

Koronawirus. Przypadki zakażenia SARS-CoV-2 potwierdzono w domach studenckich największych uczelni w Krakowie. Chodzi m.in. o studentów zakwaterowanych w akademikach Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Zakażenia w akademikach w Krakowie (zdj. ilustracyjne)
Koronawirus. Zakażenia w akademikach w Krakowie (zdj. ilustracyjne) (Getty Images, Fot: Artur Widak, NurPhoto)
d4kympo

Jak wynika z danych służb sanitarnych, w domach studenckich AGH w środę było sześć osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

- Ta liczba zmienia się, raz maleje, raz rośnie - wyjaśniła w rozmowie z PAP Anna Żmuda-Muszyńska, rzeczniczka prasowa krakowskiej uczelni.

Zakażenia studenci przebywają w izolatoriach w różnych akademikach. Rzeczniczka AGH przekazała, że chorzy czują się dobrze. Jedzenie i zakupy dostarczają im inni studenci, a sytuację monitoruje sanepid.

d4kympo

Zobacz też: Prof. Matyja: "Musimy prać maseczki, inaczej staną się siedliskiem bakterii"

Po jednym przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono także w domach studenckich należących do Uniwersytetów Jagiellońskiego i Ekonomicznego.

Koronawirus. Zakażenia w akademikach w Krakowie

W przypadku Uniwersytet Jagiellońskiego chodzi o studenta z Indii, który mieszka w akademiku przy ul. Bydgoskiej w Krakowie.

d4kympo

- Osoby, które miały z nim kontakt, są w swoich pokojach na kwarantannach, nie korzystają z części wspólnych - powiedział PAP Adam Koprowski z biura prasowego uczelni.

Podobnie jak w całym kraju, krakowskie uczelnia pracują w mieszanym systemie nauczania, co oznacza, że część wykładów i zajęć odbywa się zdalnie. W akademikach przed rozpoczęciem roku zmniejszono liczbę miejsc. Wprowadzono też zakaz odwiedzin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów