Trwa ładowanie...
d22ct1y
koronawirus

Koronawirus. Wielka Brytania zapewniła dostęp do 90 milionów dawek szczepionki na COVID-19

Koronawirus. Wielka Brytania zapewniła wczesny dostęp do 90 milionów dawek szczepionki na COVID-19. Brytyjski rząd twierdzi, że umowy zapewnią największą szansę na ochronę obywateli.
Share
Koronawirus. Rząd Wielkiej Brytanii podpisał umowy na 90 milionów dawek szczepionki
Koronawirus. Rząd Wielkiej Brytanii podpisał umowy na 90 milionów dawek szczepionkiŹródło: Pexels
d22ct1y

Koronawirus. Wielka Brytania zawarła umowy na szczepionki

Jak informuje "Sky", Wielka Brytania zapewniła wczesny dostęp do 90 milionów dawek szczepionki na COVID-19. To efekt partnerstwa z firmami farmaceutycznymi. Umowę z brytyjskim rządem zawarły firmy BioNTech i Pfizer. To pierwsze kontrakty, jakie obie firmy podpisały z jakimkolwiek rządem. Ta szczepiona przeszła badania fazy drugiej, ale jeszcze nie może ostać wprowadzona na rynek. Ta umowa opiewa na 30 milionów dawek.

Drugi kontrakt brytyjski rząd podpisał z firmą Valneva. W jego ramach Wielka Brytania ma nabyć 60 milionów dawek, a jeśli szczepionka okaże się skuteczna i bezpieczna, to umowa gwarantuje zakup kolejnych 40 milionów dawek. W ten sposób brytyjski rząd chce zadbać o bezpieczeństwo swoich obywateli podczas pandemii koronawirusa.

d22ct1y

Koronawirus. 90 milionów dawek szczepionki dla Wielkiej Brytanii

Brytyjski rząd podpisał też umowę na milion dawek przeznaczonych do leczenia przeciwciałami neutralizującymi COVID-19, które mogłyby być użyte do ochrony tych osób, których nie można zaszczepić. - Nie możemy mieć 100 procent pewności, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w tym lub przyszłym roku - powiedział premier Boris Johnson.

- Oczywiście mam nadzieję i trzymam kciuki za to, ale stwierdzenie, że jestem w stu procentach przekonany, że dostaniemy szczepionkę w tym czy przyszłym roku jest niestety tylko przesadą. Teraz nie możemy na nią liczyć - dodał premier Wielkiej Brytanii.

W Wielkiej Brytanii wykryto dotychczas ponad 294 tysiące przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 45 300 osób chorych na COVID-19.

Zobacz też: Jacek Czaputowicz odejdzie z MSZ. Kto przejmie jego stanowisko? Tomasz Siemoniak wymienił 2 nazwiska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22ct1y

Podziel się opinią

Share
d22ct1y
d22ct1y
Więcej tematów