Trwa ładowanie...
d1cg8ky

Koronawirus w Polsce. Zmarł Jacek Korniak, wykładowca Politechniki Opolskiej

Jacek Korniak przegrał walkę z koronawirusem. Wykładowca Politechniki Opolskiej był chory przez trzy tygodnie. Opolanie zebrali dla niego osocze, które nie zostało mu podane, ze względu na ciężki stan zdrowia.
Share
Koronawirus. Polska. Nie żyje Jacek Korniak z Politechniki w Opolu (fot.:po.opole.pl)
Koronawirus. Polska. Nie żyje Jacek Korniak z Politechniki w Opolu (fot.:po.opole.pl)
d1cg8ky

Zmarł dr inżynier Jacek Korniak. 48-latek był wykładowcą Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki na Politechnice w Opolu. Mężczyzna zaraził się koronawirusem. Na początku podejrzewano zwykłe przeziębienie, ale z czasem choroba coraz bardziej dawała o sobie znać - informuje "Nowa Trybuna Opolska".

Koronawirus. Polska. Nie żyje Jacek Korniak z Politechniki w Opolu

Korniak w pierwszych dniach listopada trafił do szpitala, gdzie został podłączony do respiratora. Potem trafił pod ECMO - zaawansowane urządzenie do ratowania życia osobom ze skrajnie ciężkimi chorobami płuc. Opolanie zebrali dla mężczyzny osocze, jednak lekarze nie zdecydowali się go podać, ze względu na stan zdrowia 48-latka. Nie miał żadnych chorób współistniejących.

d1cg8ky

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia o kolejnych zakażeniach (28 listopada)

Wykładowca mieszkał w Ozimku, gdzie był organistą w Kościele i angażował się w działalność tamtejszego chóru. Osierocił dwóch synów w wieku 17 i 20 lat. Wyrazy współczucia rodzinie zmarłego złożyli pracownicy i uczniowie opolskiej uczelni. Podkreślono, że Korniak był nauczycielem bardzo lubianym przez całą społeczność akademicką.

Przeczytaj również: Koronawirus. Oni już przechorowali? Pierwsze regiony mogą być zieloną strefą

Rosja wnioskuje do Polski ws. katastrofy smoleńskiej. Reakcja Barbary Nowackiej

Źródło: nto.pl/po.opole.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cg8ky

Podziel się opinią

Share
d1cg8ky
d1cg8ky
Więcej tematów