Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Nauki i Edukacji o testach przesiewowych dla nauczycieli

Resort Przemysława Czarnka razem z Głównym Inspektoratem Sanitarnym podsumował pięć dni akcji testowania nauczycieli. Wymazy pobrano od prawie 134 tys. osób. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa otrzymały 2 422 osoby, co stanowi 2 proc. przebadanych.

Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Nauki i Edukacji o testach przesiewowych dla nauczycieli
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Nauki i Edukacji o testach przesiewowych dla nauczycieliŹródło: Jacek SzydlowskiFORUM / Forum, Fot: RM, Jacek SzydlowskiFORUM / Forum
d3gclja

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało kolejne wyniki testów przesiewowych wśród nauczycieli. Akcja była prowadzona razem z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Badania trwały od 11 do 15 stycznia. Wymazy pobrano od blisko 134 tys. osób., z czego wyniki otrzymało ponad 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa miało 2 422 osób, co stanowi 2 proc. wszystkich wyników badań.

Koronawirus w Polsce. Badania przesiewowe nauczycieli

Testy były dobrowolne i bezpłatne. Na badania mogli się zgłosić nie tylko nauczyciele, ale też pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

d3gclja

Wcześniej kuratoria i wojewódzkie sanepidy zbierały informacje o zapotrzebowaniu na testy. Z kolei Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania, otrzymał odpowiednie skierowanie. Testy można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. W akcji pomagali Terytorialsi.

Powrót dzieci do szkoły w poniedziałek. Nieznany termin szczepienia na COVID nauczycieli

Testy przesiewowe poprzedziły powrót do szkoły dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Uczniowie do szkolnych ław wrócą od poniedziałku po tym, jak skończą się ferie zimowe 2021. Powrót do nauki stacjonarnej będzie miał miejsce w ścisłym reżimie sanitarnym. Nauczyciele szczepionkę na COVID mają otrzymać w "I" grupie. Zapisy rozpoczęły się 15 stycznia, na razie nie są znane terminy szczepień. Na razie pierwszeństwo w tym etapie mają seniorzy.

Obostrzenia i powrót do szkół. Adam Niedzielski zdradza plan

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gclja

Podziel się opinią

Share
d3gclja
d3gclja
Więcej tematów