Trwa ładowanie...
d3kpydk

Koronawirus w Polsce. Kolejne 900 przypadków. Ekspert komentuje

Ministerstwo zdrowia poinformowało: mamy 900 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. - Spadku zachorowań nie ma - mówi WP wirusolog, dr Tomasz Dzieciątkowski. Jego zdaniem ta liczba może się utrzymywać w najbliższych raportach.
Share
Koronawirus w Polsce. Ekspert komentuje najnowszy raport ministerstwa zdrowia
Koronawirus w Polsce. Ekspert komentuje najnowszy raport ministerstwa zdrowiaŹródło: Materiały prasowe
d3kpydk

Koronawirus w Polsce nie słabnie. W piątek odnotowalićmy 903 nowe przypadki zakażenia, w sobotę - kolejne 900 przypadków.

O komentarz poprosiliśmy wirusologa, dr Tomasza Dzieciątkowskiego. - Zakażeń jak widać jest dziś prawie tyle, co wczoraj. To pokazuje, że nie mamy żadnego spadku zachorowań - mówi nam z zaniepokojeniem wirusolog.

Koronawirus w Polsce. Tysiąc zakażeń?

Pytany, czy ta liczba będzie się teraz utrzymywać, odpowiada: - Może niestety tak być. A od 1 września może zacząć rosnąć, kiedy dzieci wrócą do szkół.

d3kpydk

Wirusolog wyraził nadzieję, że nie dojdziemy do tysiąca dziennych zakażeń koronawirusem. - Choć o tym przekonamy się po 1 wrzesnia - stwierdził dr Dzieciątkowski.

Koronawirus. Dystans i maseczki

Co może teraz pomóc? Wirusolog wskazuje: - Pomoże to, co pomaga zawsze. Przestrzeganie dystansu społecznego, noszenie maseczek - podsumowuje wirusolog.

Według sobotniego komunikatu resortu zdrowia, nowe zakażenia koronawirusem pojawiły się głównie w województwie małopolskim (193), śląskim (153) i mazowieckim (150).

d3kpydk

Łukasz Szumowski odchodzi. Ryszard Czarnecki: był tarczą strzelniczą dla mediów i opozycji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kpydk

Podziel się opinią

Share
d3kpydk
d3kpydk
Więcej tematów