Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Gwałtowny wzrost liczby osób zakażonych. Najtragiczniejszy dzień epidemii

Koronawirus w Polsce. Cały czas wzrasta liczba osób zakażonych. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 117 nowych przypadkach. Zmarły kolejne osoby z COVID-19.

Share
Koronawirus w Polsce. Gwałtowny wzrost liczby osób zakażonych. Najtragiczniejszy dzień epidemii
Źródło: East News
d1jyenf

Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - przekazuje ministerstwo zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
17 osób z woj. mazowieckiego,
16 osób z woj. dolnośląskiego,
1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz
1 osoby z woj. lubuskiego.

d1jyenf

Jednocześnie resort informuje o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

Tylko w piątek przybyło aż 437 nowych przypadków COVID-19.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 3383 osób, z czego zmarło 71 osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołującą koronawirus (SARS-CoV-2) po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Błyskawicznie rozprzestrzeniła się po wszystkich kontynentach. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

d1jyenf

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Pojawiają się jednak także informacje o nietypowych objawach - takich jak brak węchu czy apetytu, biegunka i wymioty.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i z chorobami towarzyszącymi. Okazuje się jednak, że wśród ofiar są także osoby bez dodatkowych obciążeń zdrowotnych i w znacznie młodszym wieku.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jyenf

Podziel się opinią

Share
d1jyenf
d1jyenf
Więcej tematów