Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus. Polska opracuje swój test na SARS-CoV-2

Własny test na koronawirusa opracuje Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Władze placówki zapowiadają, że prace nie potrwają długo.

Share
Koronawirus. Polska opracuje swój test na SARS-CoV-2
Źródło: Getty Images, fot: Lukas Kabon/Anadolu Agency
dwvserf

- Test na koronawirusa powstać ma w oparciu o odczynniki wyłącznie polskich producentów oraz odczynniki własnej produkcji - przekazał na piątkowej konferencji prasowej dyrektor Instytutu prof. Marek Figlerowicz.

Dodał, że test powinien być gotowy już niebawem. Prof. Figlerowicz nie wskazał jednak dokładnego terminu. Jak wyjaśnia PAP w serwisie poświęconym koronawirusowi, pracownicy Instytutu zadeklarowali także pomoc w organizowaniu dodatkowych centrów diagnostycznych w Polsce.

Dyrekcja ICHB PAN działa we współpracy z Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) w Poznaniu oraz służbami wojewody wielkopolskiego.

dwvserf

Zobacz też: Gowin: zaapelowałem do uczelni o możliwość zawieszenia płacenia czesnego

Koronawirus w Polsce. Zmarła kolejna osoba

Na świecie stwierdzono ponad 220 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Tymczasem w Polsce wirusa do piątkowego południa potwierdzono u 378 osób.

dwvserf

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim" - podały służby prasowe Ministerstwa Zdrowia w komunikacie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

dwvserf

Podziel się opinią

Share
dwvserf
dwvserf
Więcej tematów