Trwa ładowanie...
d1u3cw6

Koronawirus. Ognisko zakażeń w Gdańskim Seminarium Duchownym

Dyrekcja Gdańskiego Seminarium Duchownego poinformowała w mediach społecznościowych, że u 18 kleryków potwierdzono zakażenie koronawirusem. Rektor seminarium ks. dr Krzysztof Kinowski poprosił o modlitwę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Ognisko zakażeń w Gdańskim Seminarium Duchownym
Koronawirus. Ognisko zakażeń w Gdańskim Seminarium Duchownym (PAP)
d1u3cw6

Zakażenia w gdańskim seminarium zostały stwierdzone w sobotę. Badania na obecność koronawirusa przeprowadzono nie tylko u kleryków, lecz także u wszystkich pracowników i wykładowców placówki.

"Informuję, że w ostatnich dniach wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego, a więc klerycy, moderatorzy oraz pracownicy świeccy zostali poddani badaniom przesiewowym na obecność wirusa SARS-CoV-2." - czytamy w komunikacie rektora seminarium na Facebooku.

Koronawirus. 18 kleryków zakażonych

Koronawirusa potwierdzono u 18 kleryków. Wszyscy zakażeni zostali przeniesieni do osobnego budynku, gdzie przechodzą kwarantannę, nie mając żadnego kontaktu z pozostałymi klerykami i wszystkim pracownikami seminarium.

d1u3cw6

Koronawirus paraliżuje szpitale. Pacjenci z innymi chorobami "poszli w odstawkę". Wojciech Konieczny ostrzega

"U 18 kleryków zdiagnozowano COVID-19. Zakażeni zostali odizolowani przez zakwaterowanie w odrębnym budynku i nie mają kontaktu z innymi osobami. Ogólny stan wszystkich zakażonych jest dobry i nikt z nich nie wymaga hospitalizacji. Alumni, którzy otrzymali wynik ujemny, są poddani kwarantannie i izolacji, będąc pod stałym nadzorem epidemiologicznym. Wszyscy pracownicy świeccy seminarium oraz moderatorzy otrzymali wynik ujemny i są zdrowi" - informują władze seminarium.

Ks. dr Krzysztof Kinowski poprosił o modlitwę za wszystkich zainfekowanych SARS-CoV-2.

d1u3cw6

Koronawirus. Lawinowe wzrosty zakażeń

Od dwóch tygodni w Polsce obserwujemy bardzo duży wzrost zakażeń koronawirusem. W sobotę 10 października padł rekord w dobowej liczbie wykrytych przypadków, potwierdzono aż 5300 nowych zakażeń. Eksperci przewidują, że w najbliższych tygodniach dobowa liczba zakażeń może przekroczyć nawet 10 tysięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1u3cw6

Podziel się opinią

Share
d1u3cw6
d1u3cw6
Więcej tematów