Trwa ładowanie...
d3rizqn

Koronawirus Szwecja. Rekordy zakażeń po studenckich imprezach

Koronawirus Szwecja. 919 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w piątek. To największy wynik w Szwecji od czerwca. Winne wzrostom są studenckie imprezy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus Szwecja. Rekordy zakażeń po studenckich imprezach
Koronawirus Szwecja. Rekordy zakażeń po studenckich imprezach (Pixabay)
d3rizqn

Koronawirus Szwecja. Wzrost liczby nowych przypadków

Szwecja - w przeciwieństwie do innych europejskich krajów - nie zdecydowała się w marcu na wprowadzenie lockdownu i zamrożenie gospodarki. Szwedzi sami mieli się dystansować, a tamtejsze władze postawiły na strategię nabycia stadnej odporności szwedzkiego społeczeństwa. Początkowo decyzja ta była krytykowana przez międzynarodowych ekspertów, ale w ostatnich dniach liczba nowych przypadków w Szwecji malała.

Jednak w piątek tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało o 919 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To największy wynik od czerwca. Wiele ognisk koronawirusa wykryto w środowiskach akademickich, a ich źródłem były studenckie imprezy.

d3rizqn

Koronawirus Szwecja. Nie będzie poluzowania obostrzeń

Szwecja od połowy października miała wprowadzić przepisy dotyczące złagodzenia restrykcji przy organizacji imprez. W wyniku wzrostów liczby zakażonych szwedzki rząd postanowił wycofać się z tej decyzji. Minister szkolnictwa wyższego oraz nauki Szwecji Matilda Ernkrans zaapelowała do studentów o rezygnację ze spotkań towarzyskich.

Z informacji przekazanej przez "Aftonbladet" wynika, że największym ogniskiem koronawirusa był Uniwersytet w Vaesteras w środkowej Szwecji. Tam po oficjalnej imprezie studenckiej koronawirusa potwierdzono najpierw u 30 studentów, a po kilku dniach liczba zainfekowanych osób wzrosła do 60. Nie jest wykluczone, że liczba zakażonych koronawirusem jeszcze wzrośnie. Władze uczelni już zdecydowały się na wprowadzenie zdalnego nauczania.

Koronawirus . Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rizqn

Podziel się opinią

Share
d3rizqn
d3rizqn
Więcej tematów