Trwa ładowanie...
dbue0ql

Koronawirus. Brazylia musiała uaktualnić liczbę zgonów na stronie. Zmusił ją Sąd

Brazylia musiała uaktualnić dane dotyczące koronawirusa. Została do tego zmuszona przez Sąd Najwyższy. Przeciwnicy prezydenta uznali, że manipuluje on danymi.
Share
Koronawius. Sąd zmusił Brazylię do podania danych
Koronawius. Sąd zmusił Brazylię do podania danychŹródło: Getty Images
dbue0ql

W sobotę 6 czerwca ministerstwo zdrowia Brazylii przestało publikować aktualne informacje na temat pandemii koronawirusa. Nie podało liczby zgonów i nowych przypadków zachorowań. To wywołało falę krytyki, ale nie tylko. Sprawą zajął się Sąd Najwyższy.

Koronawirus w Brazylii. Sąd nakazał opublikować aktualne informacje

Brazylia zmaga się z pandemią koronawirusa. Skala zachorowań i zgonów w wyniku COVID-19 jest ogromna. Jak podaje BBC, w Brazylii odnotowano ponad 700 tys. zakażeń, ale z powodu niewystarczających testów uważa się, że liczba ta jest znacznie wyższa. Do tej pory na COVID-19 zmarło ponad 37 tys. osób

dbue0ql

Prezydent Jair Bolsonaro wyjaśnił, że chwilowa przerwa w raportowaniu była wywołana w związku z podjętymi działaniami, które mają ulepszyć sposób przekazywania informacji o COVID-19. Zdaniem przeciwników prezydenta niezamieszczenie w internecie oficjalnych danych o liczbie nowych zakażeń koronawirusem i zgonów jest próbą manipulowania danymi.

Sprawa trafiła do sądu. W efekcie sędzia Sądu Najwyższego Alexandre de Moraes nakazał resortowi zdrowia Brazylii "w pełni przywrócić” publikację danych na temat koronawirusa i COVID-19. Według Sądu, leży to w interesie zdrowia publicznego. Ministerstwo zdrowia zostało zobligowane do codziennego ujawnianie dany

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

dbue0ql

Podziel się opinią

Share
dbue0ql
dbue0ql
Więcej tematów