Trwa ładowanie...
dsj1yaz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kopacz: budżet opozycji rozjeżdża się z rzeczywistością

Budżet konstruowany przez opozycję nie spina się i rozjeżdża z rzeczywistością - mówiła premier Ewa Kopacz pytana przez dziennikarzy o propozycje przedstawione przez kandydatkę PiS na premiera Beatę Szydło. Szefowa rządu zapowiedziała powrót do decentralizacji służby zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dsj1yaz

- Pani Beata Szydło mówiła długo i nieprecyzyjnie. Te wyliczenia rozjeżdżają się z rzeczywistością. Budżet musi być wiarygodny, wszystkie wydatki muszą być skrupulatnie wyliczone. Widząc jak zostały dokonane te wyliczenia, to budżet konstruowany przez opozycję będzie budżetem kompletnie niespinającym się - mówiła premier Ewa Kopacz, komentując sobotnie wystąpienie Beaty Szydło na konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

- Policzyliśmy to w Ministerstwie Finansów. Gdyby pani Szydło chciała tak bardzo zyskiwać na ściągalności VAT, musielibyśmy co najmniej czterokrotnie zwiększyć kontrole we wszystkich przedsiębiorstwach - powiedziała premier TVN24 pytana o realność zapowiadanego przez kandydatkę PiS systemu finansowania projektów tej partii, który ma się opierać m.in. na dodatkowych wpływach z VAT uzyskanych dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, opodatkowaniu hipermarketów i banków, co ma przynieść budżetowi państwa dodatkowe 73 mld zł.

Premier mówiła również, że program Platformy Obywatelskiej zostanie przedstawiony tuż po wakacjach, najprawdopodobniej na początku września; aktualnie pracują nad nim zespoły powołane przez nią na czerwcowej konwencji programowej partii. - To będzie dobry, realny program z bardzo precyzyjnymi wyliczeniami, a nie tylko i wyłącznie chciejstwo i wyliczanki - mówiła Ewa Kopacz podczas podróży pociągiem do Łodzi, skąd uda się do Aleksandrowa Łódzkiego.

dsj1yaz

Decentralizacja służby zdrowia

Szefowa rządu była też pytana o zapowiedź kandydatki PiS na urząd premiera, dotyczącą likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Budżetowa służba zdrowia to takie ręczne sterowanie - jednym damy więcej, innym damy mniej. W programie Platformy Obywatelskiej była decentralizacja służby zdrowia i wrócimy do tego. Chcemy konkurencji, żeby pieniądze szły za pacjentem, tam, gdzie on chce się leczyć. Dzisiaj na siłę uszczęśliwiamy pacjentów mówiąc, im: "tu jest krótsza kolejka, to tam idź się leczyć". My chcemy dać większe pieniądze tam, gdzie chcą się leczyć pacjenci - mówiła premier.

- Gdzie tu jest potrzeba ludzka, gdzie specjalistyka, która ma elastycznie reagować na potrzeby chorych ludzi, a nie z rozdziału kierować pieniądze do konkretnego województwa? Według mnie, to najgorszy z pomysłów i powrót do czasów, do których nikt z nas nie chciałby wrócić - wyjaśniała Ewa Kopacz w TVN24.

dsj1yaz

"Kolej na Ewę" - tym razem w Aleksandrowie Łódzkim

Premier Ewa Kopacz spotkała się z dziennikarzami na Dworcu Centralnym w Warszawie, skąd pociągiem ruszyła z wizytą do woj. łódzkiego. Szefowa rządu odwiedzi m.in. w Aleksandrowie Łódzkim firmę LEGS i spotka się z pracownikami tej spółki, która jest jednym z największych dystrybutorów przędz technicznych i tekstylnych. W programie wizyty w tym mieście jest też spotkanie z drużynami OSP i mieszkańcami.

Premier Ewa Kopacz spotkała się z dziennikarzami w niedzielę rano na Dworcu Centralnym w Warszawie, skąd pociągiem ruszyła z wizytą do woj. łódzkiego. Szefowa rządu odwiedzi m.in. w Aleksandrowie Łódzkim firmę Legs i spotka się z pracownikami tej spółki.

- Jadę dziś do tych, którzy mimo niedzieli i pięknej pogody pracują - powiedziała szefowa rządu odjazdem pociągu do Łodzi.

dsj1yaz

Premier podkreśliła, że wizyta odbędzie się w Aleksandrowie Łódzkim w zakładzie włókienniczym produkującym przędze naturalne i syntetyczne. - Jestem przekonana, że tam spotkam się z ludźmi, którzy powiedzą, że ich praca nie idzie na marne. Sukces i międzynarodowa marka zakładu jest także efektem ich pracy - zaznaczyła Ewa Kopacz.

Szefowa rządu poinformowała, że w Aleksandrowie Łódzkim weźmie także udział w rodzinnym pikniku oraz spotka się ze strażakami podczas zawodów drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych.

dsj1yaz

Podziel się opinią

Share

dsj1yaz

dsj1yaz
Więcej tematów