Trwa ładowanie...
d4k1ph9

Kontrowersyjna wypowiedź prof. Moniki Płatek. Jest odpowiedź polityków PiS

Znana karnistka, prof. Monika Płatek stwierdziła, że nowelizacja Kodeksu karnego najbardziej uderzy w wyborców PiS. - Bo to oni głównie zapełniają więzienia - dodała. Jej wypowiedź wywołała burzę w sieci. "Panika i frustracja niektórym odbiera rozum i pamięć" - skomentowała wypowiedź prof. Płatek była rzeczniczka rządu, europosłanka Beata Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypowiedź prof. Moniki Płatek wywołała wiele kontrowersji
Wypowiedź prof. Moniki Płatek wywołała wiele kontrowersji (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4k1ph9

"Panika i frustracja niektórym odbiera rozum i pamięć. Dla przypomnienia: to Platforma w więzieniach miażdży PIS. Dramatyczne przykłady morderstw na dzieciach w ciągu ostatnich dni pokazują, że zaostrzenie kar oraz zmiany w KK są niezbędne. Są społecznie pożądane i akceptowane" - napisała na swoim profilu na Twitterze Beata Mazurek.

"Więcej Bodnara, więcej Płatek, więcej Tuska, więcej obrońców orangutanów, więcej Najsztuba. Więcej proszę bo do jesieni jeszcze kilka miesięcy. Dziękuję" - skomentował słowa znanej karnistki poseł PiS Dominik Tarczyński.

Kilka minut później zamieścił kolejny wpis, w którym przedstawił dane dotyczące głosowania osadzonych w zakładach karnych.

"Tylko liczby i fakty temu przeczą, ale co to za problem dla profesora? Od lat obserwuje dyżurnych specjalistów od więziennictwa, którzy opowiadają takie androny" - napisał na swoim profilu były wiceminister sprawiedliwości, europoseł Patryk Jaki.

Nie tylko politycy PiS są zaskoczeni wypowiedzią prof. Płatek. "'W więzieniach siedzą przede wszystkim wyborcy PiS'. Chętnie poznałbym źródło tej wiedzy. Bo z analizy wyników wyborczych w tych obwodach wyborczych wynika coś dokładnie odwrotnego" - napisał na swoim profilu na Twitterze politolog Marek Migalski.

Prof. Monika Płatek była w środę gościem Konrada Piaseckiego w TVN 24. Mówiła o swoich zastrzeżeniach wobec trybu uchwalenia przez parlament i zapisów znowelizowanego Kodeksu karnego. - To nie jest szybkie tempo prac, ponieważ przeczytanie samych opinii na ten temat zajmuje więcej niż dwa dni. Jeżeli chcemy to zrobić ze zrozumieniem, to musimy się nad tym jeszcze bardziej pochylić i to oznacza, że wszyscy posłowie PiS, PSL, Kukiz’15 nie rozumiejąc, za czym głosują, godzą się, żeby odebrać Polkom i Polakom bezpieczeństwo, zaprzeczyć podstawowym zasadom, które mówią, że nie można surowiej karać niż to było wcześniej przewidziane, jeżeli czyn został popełniony wcześniej - mówiła prof. Płatek.

d4k1ph9

- Czyli tak naprawdę ci wszyscy posłowie i posłanki godzą się na to, aby wyborcy PiS, bo to oni głównie zapełniają więzienia, zostali pozbawieni ochrony i możliwości bezpiecznego stawania przed wymiarem sprawiedliwości - podkreśliła.

Zobacz także: Kontrowersyjne słowa prof. Płatek o PiS. Andruszkiewicz odpowiada

Dlaczego pani powiedziała, że to wyborcy PiS zapełniają głównie więzienia? - zapytał Konrad Piasecki. - Bo w więzieniach najczęściej siedzą wyborcy PiS - stwierdziła prof. Płatek. Na uwagę prowadzącego program, że skazani jednak przeważnie głosują na PO, a nie na PiS, prof. Płatek odpowiedziała, że: "Już w więzieniach być może zmieniają kierunek". - Natomiast ta ustawa uderzy przede wszystkim w wyborców PiS - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k1ph9

Podziel się opinią

Share

d4k1ph9

d4k1ph9
Więcej tematów