Trwa ładowanie...

Koniec z zalewaniem Bieżanowa. Otwarto zbiornik retencyjny dla Serafy

Po wielu latach planowania i roku budowy, udało się otworzyć zbiornik retencyjny na rzece Serafie. Inwestycja uchroni Bieżanów przed podtopieniami, dzięki czemu mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą.

Share
Koniec z zalewaniem Bieżanowa. Otwarto zbiornik retencyjny dla Serafy
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
dp6609p

Serafa to niewielka rzeka na krakowskim Bieżanowie. Jednak wiosną zbiera wodę z dopływów i wylewając, staje się poważnych zagrożeniem dla całej okolicy. Rokrocznie dochodzi do kilkudziesięciu interwencji strażaków z powodu podtopień.

Teraz mieszkańcy krakowskiego Bieżanowa mogą w końcu czuć się bezpiecznie. Otwarto zbiornik retencyjny, który ma zapobiegać podtopieniom.

dp6609p

Inwestycja jest jedną z pięciu suchych zbiorników przeciwpowodziowych. Do 2017 roku ma być opracowana cała kaskada, która całkowicie ochroni mieszkańców okolicy rzeki Serafy i Malinówki.

- Mieszkam od dziecka na Półłanki i nie pamiętam roku, żeby nie było problemów z tymi rzeczkami. Albo na wiosnę, albo w sierpniu. Zawsze coś wylewa i ja lub któryś z sąsiadów ma zalaną piwnice. Do tej pory ratunkiem była modlitwa i szybka praca nad uszczelnianiem budynków, może teraz zbiornik będzie pomocny - mówi pan Anotni z Bieżanowa.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dp6609p

Podziel się opinią

Share
dp6609p
dp6609p
Więcej tematów