Trwa ładowanie...

Konfederacja nie idzie sama do wyborów. Podpisano porozumienie

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem do wyborów samorządowych. W sobotę odbyła się konwencja samorządowa, na której ogłoszono wspólny start.

Konfederacja startuje z Bezpartyjnymi SamorządowcamiKonfederacja startuje z Bezpartyjnymi SamorządowcamiŹródło: Twitter
d2w0cnz
d2w0cnz

- Długo dojrzewało to nasze porozumienie i długo potrwały rozmowy, zanim założyliśmy wspólny komitet wyborczy, ale nic, co dobre, nie przychodzi łatwo. Tutaj trzeba było się poznać, tutaj trzeba było przekroczyć pewne różnice i my po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy do tego zdolni - mówił jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.

Podkreślił, że Bezpartyjni Samorządowcy "robili tę robotę polityczną, którą Konfederacja wykonywała na poziomie polityki ogólnokrajowej". - Dziś łączymy siły po to, żeby iść po władzę w konkretnych jednostkach samorządu terytorialnego. Bo żeby zrobić coś dobrego dla obywateli, my musimy mieć swoich radnych na wszystkich szczeblach i my musimy współrządzić i to jest jak najbardziej możliwe - zaznaczył Bosak.

"Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy idą wspólnie do wyborów samorządowych! Połączyła nas wolność! Chcemy sami decydować czym i jak będziemy poruszać się po naszych miastach, nie chcemy wdrażania lewicowych ideologii eurokratów z Brukseli!" - dodano na oficjalnym profilu Konfederacji na portalu X.

Bosak zwrócił uwagę, że w poprzednich wyborach "występowali w tych samych debatach, ale nie przeciwko sobie". - Ja zapamiętałem wyraźnie sytuację, gdzie byliśmy w debacie na temat spraw tzw. klimatycznych, gdzie dwa głosy rozsądku, które wybrzmiewały, to były właśnie ze środowiska Bezpartyjnych Samorządowców i ze środowiska Konfederacji - mówił Bosak.

d2w0cnz

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gen. Andrzejczak na prezydenta? "Niekwestionowany potencjał"

- Co łączy Bezpartyjnych Samorządowców i Konfederację? Kiedyś sama się nad tym zastanawiałam. Łączy nas to, co dzieli z partiami politycznego mainstreamu: umiłowanie wolności. Przez osiem ostatnich lat PiS stłamsiło samorządy jak Herkules hydrę. PiS wzięło pod but lokalne wspólnoty. Samorządowcy stali się lokajami rządu. Włodarze musieli łasić się do posłów i ministrów, by otrzymać pokazowo symboliczny kartonowy czek na inwestycje. Hojnie nagradzano swoich, a tym z opozycji czasem rzucono ochłapy z rządowych programów - stwierdziła Katarzyna Suchańska z Bezpartyjnych Samorządowców.

Dodała także, że obecny rząd "wcale nie prezentuje się lepiej". - W pakiecie ich przedstawiciele w samorządach chcą zrealizować szaloną agendę eurokratów. Kawałek po kawałku, metodą salami będą odcinać kolejne fragmenty naszej wolności, mówiąc, że nam tę wolność przywracają - mówiła.

Źródło: WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2w0cnz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w0cnz
Więcej tematów