Trwa ładowanie...

Kolejne wstrząsy w Małopolsce. Nie ma dnia, by ziemia nie drżała

• Kolejne wstrząsy ziemi w Małopolsce • Przyczyną są wyrobiska kopalniane • Można składać wnioski o odszkodowania
Share
Kopalnia Budryk
Kopalnia BudrykŹródło: WikimediaCommons, Fot: Tomasz Górny (Nemo5576)
d2mds56

Jak informuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie, w Małopolsce doszło do kolejnego wstrząsu ziemi. Zdarzenie miało miejsce w środę, 6 lipca.

- O godz. 10.45 zanotowano wstrząs, który charakteryzował się energią wynoszącą 7 x 106 J, a jego magnituda wynosiła 2,7 w skali Richtera. Wstrząs był odczuwalny na terenie Gminy Libiąż (sołectwo Żarki) - przekazuje PCZK.

To nie jedyny przypadek w ostatnim czasie. Według informacji uzyskanych z Zakładu Geologii i Geofizyki Głównego Instytutu Górniczego w Katowicach, w lipcu nie było dnia, by w Małopolsce nie drżała ziemia. Główną przyczyną tych zjawisk jest działalność kopalni "Janina" w Libiążu oraz "Ziemowit" w Lędzinach.

d2mds56

Również w ubiegłym roku wielokrotnie odczuwalne były skutki wyrobisk, dlatego urząd miasta w Oświęcimiu poinformował okolicznych mieszkańców o możliwości składania wniosków o odszkodowanie za powstałe szkody górnicze.

- Wnioski o ewentualne odszkodowania można składać bezpośrednio w zakładach górniczych lub za pośrednictwem Biura Podawczego przy ul. Zaborskiej 2, w pokoju nr 1 - przekazuje oświęcimski magistrat.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2mds56

Podziel się opinią

Share
d2mds56
d2mds56
Więcej tematów