Trwa ładowanie...
d2e3t4k

KOD zagłuszał przemówienie Andrzeja Dudy

Złożenie wieńca pod pomnikiem na cmentarzu w Halembie, a następnie wizyta w Instytucie im. Jana Karskiego i spotkanie z mieszkańcami na Placu Jana Pawła II. Tak wyglądała wizyta Andrzeja Dudy w Rudzie Ślaskiej. Ale nie obyło się bez zgrzytu. Do sieci trafiło nagranie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)
d2e3t4k

Na spotkanie z prezydentem przyszło wielu mieszkańców. Ale byli też tacy, którzy głośno wyrażali swoje niezadowolenie. Pod magistratem pojawiła się grupa z transparentami KOD i zagłuszała wypowiedzi Dudy. Były też szyldy Ruchu Autonomii Śląska. Do sieci trafił film.

- Ruda Śląska jest kwintesencją tej części Śląska i tego metropolitalnego zarzewia, polegającego na tym, że kilka miejscowości zbiera się razem po to, by współtworzyć lepszą przyszłość - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

- To właśnie zakłada ta podpisana ustawa, że gminy, miasta, Górnego Śląska i części Zagłębia będą ze sobą razem współpracowały szukając dla siebie najlepszej drogi do rozwoju, wspólnie układając strategie, wspólnie planując po to, by w jak najlepszym stopniu się rozwijać i zaspokajać potrzeby mieszkańców. Żeby Śląsk, ten Górny Śląsk, przemysłowy Śląsk, tak mocno wrośnięty w polską tradycję przemysłu, czy w ostatnich dziesięcioleciach tradycję biznesu, rozwijał się, odradzał się w tym, co najlepsze - podkreślił prezydent.

Jak dodał, chodzi też o to, by łączyć szanse na realizację zawodową i biznesową, z szansą na realizację także "osobistą, życiową", czyli też z rozwojem rodziny.

Źródło: PAP/WP

d2e3t4k

Podziel się opinią

Share
d2e3t4k
d2e3t4k
Więcej tematów