Trwa ładowanie...

KOD zagłuszał przemówienie Andrzeja Dudy

Złożenie wieńca pod pomnikiem na cmentarzu w Halembie, a następnie wizyta w Instytucie im. Jana Karskiego i spotkanie z mieszkańcami na Placu Jana Pawła II. Tak wyglądała wizyta Andrzeja Dudy w Rudzie Ślaskiej. Ale nie obyło się bez zgrzytu. Do sieci trafiło nagranie.

KOD zagłuszał przemówienie Andrzeja DudyŹródło: PAP
d770vdr
d770vdr

Na spotkanie z prezydentem przyszło wielu mieszkańców. Ale byli też tacy, którzy głośno wyrażali swoje niezadowolenie. Pod magistratem pojawiła się grupa z transparentami KOD i zagłuszała wypowiedzi Dudy. Były też szyldy Ruchu Autonomii Śląska. Do sieci trafił film.

- Ruda Śląska jest kwintesencją tej części Śląska i tego metropolitalnego zarzewia, polegającego na tym, że kilka miejscowości zbiera się razem po to, by współtworzyć lepszą przyszłość - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

- To właśnie zakłada ta podpisana ustawa, że gminy, miasta, Górnego Śląska i części Zagłębia będą ze sobą razem współpracowały szukając dla siebie najlepszej drogi do rozwoju, wspólnie układając strategie, wspólnie planując po to, by w jak najlepszym stopniu się rozwijać i zaspokajać potrzeby mieszkańców. Żeby Śląsk, ten Górny Śląsk, przemysłowy Śląsk, tak mocno wrośnięty w polską tradycję przemysłu, czy w ostatnich dziesięcioleciach tradycję biznesu, rozwijał się, odradzał się w tym, co najlepsze - podkreślił prezydent.

Jak dodał, chodzi też o to, by łączyć szanse na realizację zawodową i biznesową, z szansą na realizację także "osobistą, życiową", czyli też z rozwojem rodziny.

Źródło: PAP/WP

d770vdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d770vdr
Więcej tematów