Trwa ładowanie...
d2b9iif

Katastrofa MiG-a 29. Wiceszef MON Bartosz Kownacki zdradza, w jakim stanie jest pilot

Prokuratura bada sprawę wypadku myśliwca koło Mińska Mazowieckiego. MiG-29 nagle zniknął z radarów, po kilku godzinach odnaleziono wrak samolotu. Teraz poznaliśmy informacje o stanie zdrowia pilota. - Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - zapewnił Bartosz Kownacki. Wiadomo również, kiedy pojawi się wstępny raport.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce katastrofy polskiego myśliwca
Miejsce katastrofy polskiego myśliwca (East News, Fot: TOMASZ RADZIK SE)
d2b9iif

Do wypadku myśliwca doszło 18 grudnia. MiG-29 około godz. 17 zniknął z radarów. Pilota i wrak samolotu znaleziono po kilku godzinach. Samolot pilotował w pojedynkę 28-latek.

Wypadkiem zajął się wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Bada on okoliczności rozbicia się oraz wszczął śledztwo ws. sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym. Grozi za to do 10 lat więzienia.

d2b9iif

"Wstępny raport to kwestia tygodni"

Pilot został przewieziony do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Ale jak zdradził wiceszef MON w internetowej części programu "Jeden na jeden" na tvn24.pl, "jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo".

- Mam nadzieję, że to będzie kwestia tygodni, kiedy wstępny wynik ws. katastrofy będzie dostępny dla opinii publicznej. Można też powiedzieć, że pilot, który pilotował ten samolot, nie ucierpiał. Wiem, że wyszedł wczoraj ze szpitala. To jest najważniejsze na tym etapie - wyjaśnił Bartosz Kownacki.

Katastrofa samolotu MiG-29. "To pierwszy w Polsce wypadek tej maszyny"

d2b9iif

Podziel się opinią

Share
d2b9iif
d2b9iif
Więcej tematów