Trwa ładowanie...
d37s9tu
x-news/TVN 24

Joanna Mucha: afera SKOK-ów to największa afera ostatnich 25 lat

- Jeśli wygramy wybory, powstanie komisja w celu wyjaśnienia sprawy SKOK-ów. Afera SKOK-ów to największa afera ostatnich 25 lat. Nie ma najmniejszego porównania do afery Amber Gold. To jest porównanie myszy do słonia - oceniła w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha z PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Mucha
Joanna Mucha (WP)
d37s9tu

24 lipca minister finansów Mateusz Szczurek w czasie posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych mówił o tym, że pięć największych kas SKOK-ów ma ujemne fundusze własne i już w 2013 r. brakowało w nich aż 1,23 mld złotych. Minister dodał, że w 2015 r. kasy mają ponad 400 mln zł strat i określił sposób w jaki działają "piramidą finansową".

- Minister finansów zdecydowanie nie idzie za daleko, mówiąc o piramidzie finansowej. Dane, które mamy, wskazują, że trzy czwarte tego sektora jest w sytuacji bardzo ciężkiej - przekonywała Joanna Mucha.

Zapowiedziała, że jeśli PO wygra wybory, to powstanie komisja w celu wyjaśnienia afery SKOK-ów. - Afera SKOK-ów to największa afera ostatnich 25 lat. Nie ma najmniejszego porównania do afery Amber Gold. To jest porównanie myszy do słonia - oceniła.

d37s9tu

Zobacz również: "To jak strzelanie z armaty do krzaka"

d37s9tu

Podziel się opinią

Share
d37s9tu
d37s9tu
Więcej tematów