Trwa ładowanie...
dgtocdy

Jest wniosek o areszt byłego prezesa Lotosu

Prokuratura w Gdańsku zwróciła się do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla dwóch osób podejrzanych w sprawie niegospodarności w Lotosie. Jedna z nich to Paweł OIechnowicz, pełniący w latach 2002–2016 funkcję prezesa spółki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Olechnowicz rządził spółką w latach 2002–2016 (East News)
dgtocdy

Informacja o wniosku Prokuratury Regionalnej w Gdańsku została przekazana przez rzecznika Macieja Załęskiego. Jak wyjaśnił, w stosunku do byłego prezesa zarządu Pawła Olechnowicza i przedsiębiorcy Tomasza S. zapadła decyzja o skierowaniu wniosku ws. tymczasowego aresztowania.

- Podstawą prawną wskazaną we wniosku jest obawa matactwa oraz grożąca podejrzanym surowa kara – cytuje Załęskiego portal TVN24.pl.

Rzecznik dodał, że wobec dwojga pozostałych podejrzanych pracowników Lotosu - zastępcy dyrektora generalnego Adama L. i kierownik jednej z jednostek organizacyjnych Marty Z. - zastosowano dozór policji, zakaz opuszczania kraju, zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi w tej sprawie oraz poręczenia majątkowe w wysokości odpowiednio 100 oraz 80 tysięcy złotych.

dgtocdy

Nieprawidłowości w 2011 roku

Wcześniej Załęski informował, że zarzuty dotyczą m.in. wyrządzenia spółce Lotos SA "znacznej szkody majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 246 tysięcy złotych poprzez zawarcie, w roku 2011, z jednym z podmiotów zewnętrznych, fikcyjnej umowy o świadczenie usług doradczych".

Były prezes Lotosu został we wtorek rano zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Obrońca Olechnowicza - Janusz Kaczmarek – jeszcze we wtorek powiedział, że będzie skarżył decyzję o zatrzymaniu swojego klienta.

Zobacz także: Zarzuty wobec byłego prezesa Lotosu. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgtocdy

Podziel się opinią

Share

dgtocdy

dgtocdy
Więcej tematów