Trwa ładowanie...
d2tmixj

Jest reakcja na oburzający wpis sędziego Izby Dyscyplinarnej. Wpłynął wniosek o dyscyplinarkę

Dr hab. Jan Majchrowski, który kieruje Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, zamieścił krytyczny wpis pod adresem jednego z profesorów UW. Do rektora uczelni wpłynął wniosek o naruszenie odpowiedzialności dyscyplinarnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpłynął wniosek o dyscyplinarkę dla sędziego Sądu Najwyższego
Wpłynął wniosek o dyscyplinarkę dla sędziego Sądu Najwyższego (PAP, Fot: Rafał Guz)
d2tmixj

Sędzia Izby Dyscyplinarnej zamieścił na planie zajęć jednego ze studentów Uniwersytetu Warszawskiego krytyczny wpis pod adresem prof. Wojciecha Sadurskiego, także profesora UW. "Ten wykładowca nie odpowiada poziomowi, który uważam za właściwy i odpowiedni dla profesora UW. W związku z tym nie akceptuję tego planu" - napisał.

Władze uczelni uznały wpis za oburzający i zapowiedziały wyciągniecie odpowiednich kroków. W czwartek do rektora Uniwersytetu Warszawskiego wpłynął wniosek o dyscyplinarkę dla dr Majchrowskiego - informuje rmf24.pl. Dyrektor Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych prof. Marek Wąsowicz pisze, że doszło do "zachowania uchybiającego obowiązkom nauczyciela akademickiego i godności tego zawodu".

d2tmixj

"Naruszone zostały podstawowe standardy akademickie co godzi w etos pracownika Uniwersytetu Warszawskiego. Stanowi to dowód nagannego braku odpowiedzialności tutora". Decyzje ws. dr Majchrowskiego podejmie rektor UW. Pracownikowi grozi nagana, obniżenie wynagrodzenia, pozbawienie prawa do wykonania zadań promotora i recenzenta, aż po utratę prawa do wykonywania zawodu na 10 lat.

Zobacz także: Jarosław Gowin bije się w piersi po II turze wyborów

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tmixj

Podziel się opinią

Share

d2tmixj

d2tmixj
Więcej tematów