Trwa ładowanie...
d4cs0qt

Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim: nie dajmy się przekonać, że wszystko już za nami

• Jarosław Kaczyński przemawiał do tłumu w miesięcznicę katastrofy w Smoleńsku
• "Nie dajmy się przekonać, że wszystko już za nami"
• Prezes PiS: mam nadzieję, że rocznica będzie naprawdę wielka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński podczas przemówienia przed Pałacem Prezydenckim
Jarosław Kaczyński podczas przemówienia przed Pałacem Prezydenckim (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d4cs0qt

Wydaje się, że jesteśmy coraz bliżej końca drogi naszego marszu - mówił podczas miesięcznicy katastrofy w Smoleńsku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ostrzegł jednak przed "demobilizacją". - Nie dajmy nikomu przekonać się, że to już jest załatwione, że wszystko jest już za nami - zwracał się do zebranych przed Pałacem Prezydenckim.

- Pracuje już nowa komisja, to zasługa Antoniego Macierewicza - mówił prezes PiS, a tłum przerwał mu okrzykami: "Antoni!". - Za chwilę rozpocznie się też porządne śledztwo w tej sprawie. Idziemy już we właściwym kierunku - kontynuował prezes PiS.

Jak powiedział Jarosław Kaczyński, pozostała jeszcze do załatwienia sprawa dwóch pomników: ofiar katastrofy i pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Musimy tu przychodzić, by te pomniki powstały. Dziś wydaje się to realne, ale musimy tego pilnować. Musimy pilnować, bo diabeł nie śpi. Stąd potrzeba kontynuacji tego marszu - nawoływał.

d4cs0qt

- Różnie bywało, państwo o tym świetnie wiedzą. Bywały momenty, kiedy wydawało się, że nie ma szans - mówił Kaczyński, apelując, by "nie dać się zdemobilizować". Tłum odpowiadał oklaskami.

- Za miesiąc rocznica, mam nadzieję, że będzie naprawdę wielka. Ale powinniśmy dążyć do tego, by nasze cele zostały zrealizowane. By Polska godność zwyciężyła - zakończył przemówienie prezes PiS.

d4cs0qt

Podziel się opinią

Share

d4cs0qt

d4cs0qt
Więcej tematów