ycipk-1ke61u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jak głosowali zwolennicy kandydatów I tury wyborów?

58,5 proc. osób, które w pierwszej turze wyborów poparło Pawła Kukiza w drugiej turze zagłosowało na Andrzeja Dudę. Jednak najwięcej głosów Duda otrzymał od zwolenników Grzegorza Brauna, bo aż 85,6 proc. Natomiast Bronisław Komorowski mógł liczyć między innymi na głosy lewicy i PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak głosowali zwolennicy kandydatów I tury wyborów?
(PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
ycipk-1ke61u
(fot. WP)
Podziel się

Według sondażu late poll IPSOS przeprowadzonego dla TVP, TVN24 i Polsat News, lewicowy elektorat Janusza Palikota i Magdaleny Ogórek zdecydowanie poparł Bronisława Komorowskiego. Głosujący w pierwszej turze na szefa Twojego Ruchu w drugim podejściu oddali prawie 90 proc. swoich głosów na urzędującego prezydenta. Zwolennicy kandydatki SLD poprali Komorowskiego oddając na niego 60 proc. swoich głosów.

Bronisława Komorowskiego w większości poparli też wyborcy Adama Jarubasa. 59,5 porc. osób, które w pierwszej turze zagłosowały na kandydata PSL zdecydowało się oddać na niego głos. Prezydenta poparli też wyborcy Pawła Tanajno, otrzymał od nich 72,1 proc. głosów.

ycipk-1ke61u

Z kolei Andrzej Duda mógł liczyć na poparcie tzw. "antysystemowców". Elektorat Pawła Kukiza oddał na kandydata PiS 58,5 proc. głosów. Za Andrzejem Dudą opowiedzieli się też między innymi zwolennicy Janusza Korwina-Mikke oddając na niego ponad 70 proc. głosów. Kandydata PiS zdecydowanie poparł też elektorat Mariana Kowalskiego, jego zwolennicy zagłosowali na Dudę oddając na niego prawie 75 proc. głosów.

Zobacz także: Słaba kampania prezydenta

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ke61u

ycipk-1ke61u
ycipk-1ke61u