Trwa ładowanie...
d32ke5i

Jacek Saryusz-Wolski zaskakuje. Reakcja na wpis Tuska

Ta deklaracja Jacka Saryusza-Wolskiego musi zadziwiać. Europoseł w odpowiedzi na krytyczny wobec działań PiS wpis na Twitterze Donalda Tuska zadeklarował, że jest gotowy wystartować w wyborach prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Saryusz-Wolski zadeklarował chęć walki o fotel prezydenta.
Saryusz-Wolski zadeklarował chęć walki o fotel prezydenta. (Agencja Gazeta, Fot: Marcin Wojciechowski)
d32ke5i

"Jeszcze wczoraj by mi to na myśl nie przyszło, ale jeśli ta postać poważy się ubiegać o urząd Prezydenta RP, zgłaszam gotowość stanięcia w szranki, w obronie honoru Najjaśniejszej" - zadeklarował Saryusz-Wolski.

Wcześniej europoseł napisał, że słowa Tuska to "kalka z kłamliwej i antypolskiej rezolucji Parlamentu Europejskiego i donos nie licujący z urzędem Przewodniczącego Rady Eur. i jego nadużycie".

d32ke5i

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej. To właśnie te słowa wywołały reakcję Saryusza-Wolskiego, bo wielu komentatorów uważa, że Donald Tusk zapowiedział w taki sposób swój powrót na polską scenę polityczną.

Deklaracja o gotowości do walki o fotel najważniejszej osoby w państwie ze strony europosła wywołała lawinę komentarzy.

"Czyli Andrzej Duda z "tą postacią" nie ma szans?" - pyta Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej", a Michał Majewski wskazuje na wielkie poczucie własnej wartości Saryusza-Wolskiego. "Ego Radka Sikorskiego jest jednak tylko małym egusiem" - pisze Majewski.

Internauci pod wpisem europosła zauważają też, że to właśnie dzięki Tuskowi zasiada on w Parlamencie Europejskim i wypominają mu porzucenie PO. Nie zabrakło też pytań o to, czy przypadkiem ktoś nie przejął konta Saryusza-Wolskiego.

d32ke5i

Podziel się opinią

Share

d32ke5i

d32ke5i
Więcej tematów