Trwa ładowanie...
d1rtnpd

"Homofobiczne kłamstwa". Lokalna gazeta publikuje mocną grafikę

"Gazeta Goleniowska" opublikowała całostronicową grafikę lżącą osoby LGBT - twierdzi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zawiera ona zmanipulowane dane mówiące m. in. o tym, że homoseksualiści są winni większości gwałtów na dzieciach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Taką grafikę zobaczyli czytelnicy weekendowego wydania gazety z Goleniowa
Taką grafikę zobaczyli czytelnicy weekendowego wydania gazety z Goleniowa (Facebook, Fot: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)
d1rtnpd

Grafika zamieszczona w lokalnym medium to powrót do kampanii sprzed kilku lat. Jej autorem są członkowie Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Stop Pedofilii.

Wykupione na łamach "Gazety Goleniowskiej" ogłoszenie zawiera dane mówiące o tym, że 70 proc. zachorowań na AIDS dotyczy pederastów. Nie ma jednak informacji, że to dane z badań opublikowanych w 2014 roku, dotyczących tylko Stanów Zjednoczonych. Z grafiki wynika także, że pederaści żyją średnio 20 lat krócej. To z kolei dane z badań z Kanady z roku 1992.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych najbardziej bulwersują dwie ostatnie dane. "31 proc. dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25 proc. wychowywanych przez pederastów jest molestowanych" - głosi grafika. Źródłem tych wyliczeń jest tzw. raport Regnerusa z 2012 roku, mocno krytykowany za błędy w metodologii. Sam autor przyznawał, że badanie wskazuje na "podatność na emocjonalne zranienie", bez wskazywania, kto lub co jest jego przyczyną.

d1rtnpd

Dr hab. Joanna Mizielińska z Instytutu Psychologii PAN przypominała na łamach "Gazety Wyboczej", że Regnerus zestawił stabilne rodziny hetero i dzieci z rozbitych rodzin, w których co najmniej jedno z rodziców "miało romans z osobą tej samej płci".

Na łamach "Gazety Goleniowskiej" można przeczytać też o tym, że czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów nawet 20 razy częściej. Tego stwierdzenia nie sposób udowodnić nawet przeglądając źródła, na które powołują się administratorzy strony stoppedofilii.pl.

d1rtnpd

Zobacz też: Tęczowa flaga na maszcie Parlamentu Europejskiego

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w tej sprawie mówi, że przypisywanie osobom homoseksualnym szczególnej skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci stanowi nieuprawnione nadużycie. "Rozpowszechnianie skojarzenia między homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych i sprzeciwiających się prawom obywatelskim tych osób" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rtnpd

Podziel się opinią

Share
d1rtnpd
d1rtnpd
Więcej tematów