Trwa ładowanie...
d2kxql5

Hitler usunięty z muzeum. Ludzie robili selfie na tle zdjęcia Auschwitz

Na muzeum rzeźby w indonezyjskim mieście Yogyakarta spadła fala krytyki po tym, jak pokazano w nim figurę Adolfa Hitlera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hitler usunięty z muzeum. Ludzie robili selfie na tle zdjęcia Auschwitz
(PAP/EPA)
d2kxql5

Figurę usunięto krótko po jej premierze. Okazało się, że turyści odwiedzający wystawę figur woskowych robili sobie selfie z rzeźbą Hitlera natualnych rozmiarów. Później zdjęcia te trafiały do mediów społecznościowych, pokazując uśmiechniętych ludzi pod bramą do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Obecność figury wywołała oburzenie na całym świecie. W sprawie interweniowała organizacja Human Rights Watch, kóra potępiła pomysł z figurą Hitlera w takim miejscu. Głos zabrało też Centrum Szymona WIesenthala, które zażądało natychmiastowego usunięcia rzeźby.

Wszystko w tym jest złe, ciężko jest znaleźć słowa, które pokażą jakie to godne pogardy - powiedział rabin Abraham Cooper cytowany przez CNBC.

d2kxql5

Nie przegap: Przerażające odkrycie w nazistowskim obozie na Dolnym Śląsku

Muzeum nie widzi w umieszczeniu takiej figury nic złego. Zapewnia, że wystawienie figury w De ARCA Statue Art Museum w Yogyakarcie - mieście w środkowej części Jawy w Indonezji, miało cel edukacyjny. Jamie Misbah, szef ds. operacyjnych muzeum tłumaczył, że figurę usunięto, by "nie wywoływać oburzenia".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d2kxql5

Podziel się opinią

Share

d2kxql5

d2kxql5
Więcej tematów