Trwa ładowanie...
d17y32w

Grzegorz Schetyna: to był Tusk ze starych, dobrych czasów

Patrzyłem z dużym wrażeniem, był bardzo dobrze przygotowany - mówi o wczorajszym przesłuchaniu Donalda Tuska lider PO Grzegorz Schetyna. - To był taki Tusk, jak za starych dobrych czasów - ocenił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna zapewnia, że nie boi się powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki
Grzegorz Schetyna zapewnia, że nie boi się powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d17y32w

W rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24 Schetyna wyznał, że miał wczoraj okazję porozmawiać z Tuskiem. - Szorstka przyjaźń powróciła? - dopytywał Piasecki. - Rozmawialiśmy o polityce, jak za starych dobrych lat - odparł lider PO. I dodał, że Tusk "kiwał głową ze zrozumieniem", gdy opowiadał mu o projekcie Koalicji Obywatelskiej. - Brawa nie bił, ale myślę, że dobrze to ocenia - dodał.

Schetyna zapewnił w rozmowie z Piaseckim, że nie boi się powrotu Tuska do polskiej polityki. - Plan jego powrotu w 2019 roku, to jest projekt, który może w polskiej polityce wiele znaczyć - ocenił. - Ale nie rozmawialiśmy wczoraj o tym. Mówiliśmy tylko o aktualnej sytuacji i o analizie tego, co dzieje się na komisji - dodał.

d17y32w

Pytany o to czy prace komisji ds. Amber Gold i wczorajsze przesłuchanie Tuska nie odsłoniły faktu słabości służb za czasów rządów PO-PSL odparł, że raczej słabość prokuratury i nadzoru nad nią, sprawowanego wówczas przez Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. - To Lech Kaczyński wybrał szefa prokuratury z przedstawionych mu dwóch kandydatów - dodał.

- Oczywiście nie było wszystko tak, jak miało być, ale na końcu to przesłuchanie Tuska jednak obnażyło brak argumentów ze strony śledczych, którzy chcieli go przesłuchać i dopaść - mówił Schetyna. - To nie służby, bo przecież te notatki, ostrzeżenia były. Bardziej patrzę na prokuraturę. Nie było mechanizmów w prokuraturze i państwowego nadzoru nad prokuraturą, żeby egzekwować informacje, które płynęły ze służb - dodał.

- Ta praca służb była rzetelna, natomiast nie było mechanizmu, który pokazywałby, ostrzegał i wprowadzał interwencję państwa wcześniej. To rzeczywiście jest prawda, ale uważam, że to prokuratura powinna reagować wcześniej. Ci wszyscy, którzy nie podejmowali decyzji, teraz mają świetną karierę i awansują za prokuratora generalnego - stwierdził.

d17y32w

Schetyna zdradził także swoje plany na 11 listopada. - Pójdziemy razem z Donaldem Tuskiem i złożymy kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Będziemy tam w godzinach porannych, w gronie z przyjaciół, z ludźmi, z którymi robimy i chcemy robić politykę i nie tylko. Chcemy oddać cześć ojcom niepodległej. Zrobimy to nie tylko w Warszawie. W związku z upadkiem całej koncepcji przygotowania tego święta, zrobimy to także w całym kraju. Wierzę, że będzie to powszechna akcja ludzi PO - stwierdził lider PO. Jak podkreślił nie będzie go o 12:00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Pytany, czy jest gotów budować koalicję pod innym szyldem niż PO, odparł, że "będziemy o tym dyskutować". - PO to jest szyld, znany w Polsce i Europie. Zbudował Koalicję Obywatelską - mówił lider PO w rozmowie z Konradem Piaseckim.

d17y32w

Podziel się opinią

Share
d17y32w
d17y32w
Więcej tematów