Trwa ładowanie...
d3xsyl9

Grzegorz Schetyna o wypowiedziach polityków z Izraela: "To słowa antypolskie i rasistowskie. Żądamy oficjalnych przeprosin"

Grzegorz Schetyna spotkał się z dziennikarzami we Wrocławiu i wypowiedział się na temat słów izraelskich polityków. Stwierdził, że słowa szefa dyplomacji Izraela o antysemityzmie Polaków są „antypolskie i rasistowskie”. Skrytykował także zeszłotygodniowy szczyt dot. Bliskiego Wschodu w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna o wypowiedziach polityków z Izraela: "To słowa antypolskie i rasistowskie. Żądamy oficjalnych przeprosin"
Grzegorz Schetyna o wypowiedziach polityków z Izraela: "To słowa antypolskie i rasistowskie. Żądamy oficjalnych przeprosin" (PAP, Fot: Aleksander Koźmiński/PAP)
d3xsyl9

Grzegorz Schetyna o wypowiedziach izraelskich polityków

Schetyna odniósł się do wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ, Israela Kaca, o tym, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki” oraz premiera Izraela Benjamina Netanjahu o kolaboracji Polaków z nazistami przy Holokauście.

- Doszło do wpisania naszego kraju i naszej bolesnej historii w kampanię wyborczą, która trwa w Izraelu. Po nieakceptowalnej wypowiedzi premiera Netanjahu, za którą powinien przeprosić, mamy do czynienia z następnym sygnałem. Słowa Kaca były antypolskie i rasistowskie. To są rzeczy nie do zaakceptowania. Żądamy i oczekujemy oficjalnych przeprosin od izraelskiego rządu, premiera Netanjahu, od ministra spraw zagranicznych Israela Kaca. Nie można budować relacji polsko-żydowskich, mówiąc o trudnej historii w taki sposób, jak to jest robione przez izraelskich polityków w ostatnim czasie – powiedział Schetyna.

d3xsyl9

Grzegorz Schetyna krytykuje konferencję bliskowschodnią

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej (PO) wypowiedział się również na temat zeszłotygodniowej konferencji bliskowschodniej, która odbyła się w Warszawie. Skrytykował całe wydarzenie, mówiąc, że było nieprzemyślane i nieprzygotowane. - Byliśmy tylko organizatorami, nie mając nic wspólnego z merytorycznym wpływem na agendę tego spotkania – dodał.

Schetyna negatywnie ocenił pracę rządu w kontekście prowadzenia polityki zagranicznej. - Widzieliśmy w ostatnich dniach, w jaki sposób można po raz kolejny rujnować wizerunek Polski i pozycję na arenie międzynarodowej. Polska polityka zagraniczna musi być polityką dojrzałą. Jeżeli ktoś nie umie jej robić, nie jest odpowiedzialny za polski wizerunek, polską reputację, nie rozumie tego, nie powinien się tym zajmować – mówił.

Podziel się opinią

Share

d3xsyl9

d3xsyl9
d3xsyl9
Więcej tematów