Trwa ładowanie...
03-09-2014 01:22

Grzegorz Schetyna chce objąć schedę po Tusku

– Rok temu nie chciałem stawać przeciw Tuskowi, by nie dzielić partii. Dziś jestem do dyspozycji – mówił w programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info Grzegorz Schetyna z PO.

Share
Grzegorz Schetyna chce objąć schedę po TuskuŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d2y54ab

– Wyrzucano mi, że nie kandydowałem rok temu przeciwko Donaldowi Tuskowi. Mówiłem wtedy, że starcie byłoby kłopotem dla PO i mogło grozić jej podziałem – mówił gość programu „Minęła dwudziesta”. W obecnej sytuacji wyraził gotowość mówiąc: „Jestem do dyspozycji” i będziemy o tym rozmawiać. To członkowie wybiorą swojego przewodniczącego.

Zgodnie ze statutem partii do czasu nowych wyborów stanowisko przewodniczącego partii obejmie pierwszy wiceprzewodniczący, czyli Ewa Kopacz. – Pełni obowiązki do czasu nowych wyborów, zastępuje przewodniczącego partii, ale w takiej sytuacji, gdy przewodniczący wyjeżdża do Brukseli, to w sposób jasny i oczywisty powinny odbyć się nowe wybory – mówił. Dodał też, że jego zdaniem przewodniczący partii musi czuć, że jest przedstawicielem wielkiej partii politycznej, która wygra wybory.

Wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej najpewniej odbędą się w grudniu stwierdził Schetyna podkreślając, że najpierw partia musi przejść wybory samorządowe,

d2y54ab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y54ab
Więcej tematów