Trwa ładowanie...
d1vcy1u

Gdynia przygotowuje się do zimy

Gdynia przygotowuje się do walki z zimą. Na 450 km dróg miejskich wyjedzie 91 pojazdów odśnieżających. Gotowość zimowa ma zostać utrzymana do kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdynia przygotowuje się do zimy
(Fotolia, Fot: vschlichting)
d1vcy1u

- W okresie od 15 października do końca kwietnia firmy, z którymi Gmina zawarła umowy, zobowiązane są skutecznie zwalczać skutki zimy na ulicach i pieszych ciągach komunikacyjnych. W koniecznych przypadkach możliwe jest przesunięcie terminu gotowości zimowej firm wykonawczych poza ten okres. Organizacja oczyszczania przystanków komunikacji autobusowej i trolejbusowej należy do Zarządu Komunikacji Miejskiej - informuje Maciej Karmoliński, zastępca dyrektora ZDiZ Gdynia.

Co muszą robić mieszkańcy Gdyni? Właściciele i zarządcy posesji znajdujących się na terenie miasta zobowiązani są do odśnieżanie dróg i chodników w granicach terenów, którymi zarządzają. Ich obowiązkiem jest także oczyszczanie ze śniegu, lodu i błota oraz innych zanieczyszczeń chodników położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości, niezależnie od tego czyją stanowią własność.

- W tym roku stałym utrzymaniem objęte będą drogi podzielone na kategorie utrzymania, w zależności od natężenia ruchu i znaczenia, jakie spełniają w sieci komunikacyjnej miasta. Najwyższy standard utrzymania zimowego obowiązuje na drogach, na których odbywa się komunikacja miejska, do kategorii II zaliczono drogi o dużym znaczeniu komunikacyjnym z lokalizacją ważnych obiektów użyteczności publicznej, pozostałe drogi o lokalnym znaczeniu zostały zaliczone do III i IV kat. utrzymania - dodaje Karmoliński.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1vcy1u

Podziel się opinią

Share

d1vcy1u

d1vcy1u
Więcej tematów