Trwa ładowanie...
d1q2e8j

Gdańsk. Politechnika Gdańska otwiera nowy wydział

Niebawem ruszy nowy wydział na Politechnice Gdańskiej. Będzie to Inżynieria Mechaniczna i Okrętowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inżynieria Mechaniczna i Okrętowa na Politechnice Gdańskiej
Inżynieria Mechaniczna i Okrętowa na Politechnice Gdańskiej (Krzysztof Krzempek, Politechnika Gdańska)
d1q2e8j

Gdańsk. Inżynieria Mechaniczna i Okrętowa na Politechnice Gdańskiej

"Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa może stać się jednym z filarów naukowo-badawczych Politechniki Gdańskiej, łącząc kompetencje i możliwości swoich naukowców z dwóch słynnych wydziałów z aparaturą badawczą i nowymi możliwościami rozwoju" - podała Politechnika Gdańska.

Nowy wydział ma powstać z połączenia 2 innych: Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa. Jak informuje gdańska uczelnia, pełna integracja nastąpi najwcześniej jesienią 2021 r.

d1q2e8j

Prowadzone do tej pory przez oba wydziały badania i prace były do siebie zbliżone. Połączenie ich jest zatem naturalną konsekwencją.

W ubiegłym roku rozpoczął się audyt obu wydziałów Politechniki Gdańskiej i po jego zakończeniu opracowano perspektywy rozwoju. Po przeanalizowaniu raportu, w lipcu 2020 senat PG podjął ważną decyzję, dotyczącą połączenia wudziałów i otwarcia Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa w Gdańsku. Integracja, a docelowo połączenie strukturane wydziałów: Mechanicznego i Oceanotechniki i Okrętownictwa rozpocznie się od 1 stycznia 2021 r.

Gdańsk. Co właściwie się zmieni na Politechnice Gdańskiej?

Politechnika Gdańska podaje, że "planowane zmiany mają głównie charakter naukowo-badawczy i nie będą miały przełożenia na ofertę dydaktyczną. Studenci WM i OiO nadal będą się uczyć na tych samych kierunkach, będą mieli te same przedmioty, a nawet te same sale wykładowe. Programy studiów również pozostaną w tym samym kształcie co dotychczas, a jedyną zmianą będzie – począwszy od pierwszych obron prac dyplomowych w 2021 r. – wpis na dyplomie ukończenia studiów, gdzie znajdzie się nazwa nowego wydziału".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q2e8j

Podziel się opinią

Share

d1q2e8j

d1q2e8j
Więcej tematów