Trwa ładowanie...
d4hmdrd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"FAZ" broni Donalda Tuska w sporze o politykę migracyjną

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) broni przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska przed krytyką w związku z jego apelem o zwrot w niemieckiej polityce migracyjnej, w tym lepszą ochronę zewnętrznych granic UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d4hmdrd

"Donald Tusk wielokrotnie wykazał, że w sprawach dotyczących polityki wobec uchodźców nie podąża bezkrytycznie za swoją dawną protektorką Angelą Merkel" - pisze "FAZ".

Zdaniem komentatora postawa Tuska nie wynika tylko z jego polskiego pochodzenia. "Jako przewodniczący Rady Europejskiej Tusk musi mieć na uwadze interes całej Europy" - zaznacza autor. "Jego (Tuska) uwaga, że umowa z Dublina nadal obowiązuje i że należy dokładnie kontrolować uchodźców, jest jak najbardziej uprawniona" - ocenia dziennikarz "FAZ".

Tusk, który należy do rodziny partii europejskich, do której należy też partia pani kanclerz, "przemawia nie tylko w imieniu członków z Europy Środkowej i Wschodniej, lecz zapewne w imieniu większości w UE" - czytamy w "FAZ".

d4hmdrd

Komentator zwraca uwagę, że w Niemczech dawniej przywiązywano dużą wagę do zagranicznych ocen niemieckiej polityki. "Od czasu kryzysu euro Niemcy występują z większą pewnością siebie, co może być przyczyną sporów. W kryzysie migracyjnym stawką jest jedność UE. Merkel wie o tym, ale czy działa w tym duchu?" - pyta komentator "FAZ".

W wywiadzie dla czwartkowych wydań pięciu europejskich gazet, w tym dla "Gazety Wyborczej", Tusk opowiedział się za zwrotem w polityce migracyjnej i krytykował Niemcy. Jego wypowiedzi przyjęte zostały bardzo krytycznie w Niemczech.

d4hmdrd

Podziel się opinią

Share

d4hmdrd

d4hmdrd
Więcej tematów