Trwa ładowanie...
d4ef8l0
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dżihadyści z IS porwali 300 syryjskich robotników

• Rodziny nie mogą się z nimi skontaktować
• Robotnicy zaginęli podczas ataku na cementownię
• O porwaniu poinformowała syryjska telewizja państwowa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA liczą na zdobycie informacji, dzięki którym poznają sekrety Państwa Islamskiego
USA liczą na zdobycie informacji, dzięki którym poznają sekrety Państwa Islamskiego (Twitter)
d4ef8l0

Dżihadyści zaatakowali cementownię w Dmeir, 50 kilometrów na wschód od Damaszku. Mieszkańcy miasta twierdzą, że około 300 pracowników zakładu zaginęło, a ich rodziny nie mogą się z nimi skontaktować.Pracownicy zostali prawdopodobnie uprowadzeni z hotelu robotniczego przy cementowni. Jej kierownictwo potwierdziło, że nie może się doliczyć części pracowników.

Wschodnia część Dmeir jest kontrolowana przez Państwo Islamskie, a zachodnia - przez rebeliantów z innych ugrupowań. Siły prezydenta Syrii Baszara al Asada kontrolują pobliskie lotnisko wojskowe i elektrownię.

Media zwracają uwagę, że Państwo Islamskie zaatakowało cementownię w Dmeir po tym, jak w ostatnich tygodniach poniosło duże straty z rąk sił al-Asada. W przyszłym tygodniu ma się zacząć w Genewie kolejna runda rozmów pokojowych.

Wcześniej w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informowało o wielu zaginionych po ataku IS na tę cementownię. "Nie ma kontaktu z dziesiątkami pracowników. Są poważne podejrzenia, że zostali oni porwani przez IS i wywiezieni w nieznane miejsce" - podało Obserwatorium, które ma siedzibę w Londynie, a wiadomości z Syrii zbiera poprzez sieć informatorów w kraju.

d4ef8l0

Podziel się opinią

Share

d4ef8l0

d4ef8l0
Więcej tematów