Trwa ładowanie...
dzhn9hv

Duże utrudnienia w Krakowie. Czy czeka nas paraliż Podgórza?

• Będą bardzo duże utrudnienia przy Wielickiej
• Rusza remont wiaduktu pomiędzy ulicą Powstańców Śląskich a Ludową
• Należy spodziewać się paraliżu południowej części Podgórza
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duże utrudnienia w Krakowie. Czy czeka nas paraliż Podgórza?
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
dzhn9hv

W lutym rozpoczną się prace budowlane związane z remontem wiaduktu kolejowego nad skrzyżowaniem ulic Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich i Powstańców Śląskich. Konstrukcja jest elementem łącznicy kolejowej między Zabłociem a Krzemionkami.

To inwestycja, która ma kluczowe znaczenia dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Krakowie, a także dla ruchu pociągów na południe Polski.

Chodzi o prowadzoną przez PKP budowę łącznicy kolejowej pomiędzy stacjami Zabłocie i Krzemionki. Potężna, 2,4-kilometrowa konstrukcja skróci czas przejazdu pociągów dalekobieżnych w kierunku Zakopanego o nawet 15 minut. Natomiast w ruchu lokalnym przejazd pociągów skróci się o 5 minut.

dzhn9hv

Jak podaje ZIKiT na swoich stronach, z powodu remontu wiaduktu, czeka nas sporo utrudnień komunikacyjnych. Te będą zmieniały się regularnie, dlatego wszystkie zmiany będą podawane na bieżąco na stronie Zarządu Infrastruktury.

Jedno jest pewne, wyłączenie części pasów jezdni z ruchu na jednym z najważniejszych skrzyżowań na Podgórzu, może całkowicie sparaliżować okolicę.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dzhn9hv

Podziel się opinią

Share
dzhn9hv
dzhn9hv
Więcej tematów