Trwa ładowanie...
dk9wq8d

Donald Trump ujawnił Rosji tajne informacje? Putin dolewa oliwy do ognia: mogę pokazać stenogramy

Międzynarodowy skandal wywołuje coraz to większe emocje. Prezydent USA miał ujawnić ważne informacje w rozmowie z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Teraz wmieszał się w to wszystko sam Putin, proponując nietypowe rozwiązanie problemu.
Share
Władimir Putin
Władimir PutinŹródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
dk9wq8d

Ta historia jest niewiarygodna. Prezydent Stanów Zjednoczonych, chcąc pochwalić się przed rosyjską delegacją tym, jak dobrze jest poinformowany, ujawnił ściśle tajne informacje uzyskane od sojusznika Ameryki.

Skandal może mieć bardzo poważne konsekwencje i odbić się na innych krajach współpracujących z Waszyngtonem - także na Polsce.

Burza po spotkaniu Trump Ławrow. Wyjaśniamy, o co chodzi

Szybko pojawiło się dość dziwne dementi Białego Domu. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego HR McMaster zaprzeczył jedynie temu, że podczas rozmowy Trumpa i Ławrowa nie były omawiane kwestie "źródeł i metod wywiadowczych".

dk9wq8d

Ale teraz do akcji wkroczył sam prezydent Rosji. Władimiri Putin powiedział, że może przekazać stenogram rozmowy Trumpa z Ławrowem.

- Jeśli administracja Stanów Zjednoczonych uzna to za możliwe, to jesteśmy gotowi dostarczyć Senatowi i Kongresowi USA zapis rozmowy Ławrowa z Trumpem, oczywiście jeśli amerykańska administracja tego sobie zażyczy - powiedział.

Putin o zarzutach wobec Trumpa: to schizofrenia polityczna

Prezydent Rosji użył rosyjskiego słowa "zapis", które oznacza nagranie. Jednak prezydencki doradca Jurij Uszakow wyjaśnił dziennikarzom, że rozmowy polityków nie są nagrywane, a chodzi o stenogram sporządzany podczas spotkań.

dk9wq8d

Gospodarz Kremla określił zarzuty wobec Trumpa dotyczące rozmowy z Ławrowem jako "schizofrenię polityczną", która - jak oznajmił - "narasta w USA".

- W żaden inny sposób nie mogę wytłumaczyć oskarżeń pod adresem urzędującego prezydenta o to, że ujawnił on Ławrowowi jakieś sekrety" - powiedział Putin. Mówił również o destabilizowaniu wewnętrznej sytuacji politycznej w USA, które w jego ocenie odbywa się pod hasłami antyrosyjskimi.

Putin powiedział przy tym, że jest to "sprawa samych Stanów Zjednoczonych" i zapewnił: "Nie zamierzaliśmy się w to wtrącać i nie będziemy tego robić".

dk9wq8d

Podziel się opinią

Share
dk9wq8d
dk9wq8d
Więcej tematów