Trwa ładowanie...
d4jvwrw
IAR

Do Aten zjeżdżają czołowi eksperci z unijnych instytucji i MFW

Dziś do stolicy Grecji przybędą czołowi eksperci z unijnych instytucji i Międzynarodowego Funduszu Walutowego . Wezmą udział w toczących się w Atenach rozmowach z wierzycielami na temat nowego programu pomocowego o wartości około 86 miliardów euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do Aten zjeżdżają czołowi eksperci z unijnych instytucji i MFW
(PAP/EPA, Fot: ARMANDO BABANI)
d4jvwrw

Declan Costello z Komisji Europejskiej, Rasmus Rueffer z Europejskiego Banku Centralnego, Nicola Giammarioli z Europejskiego Mechanizmu Stabilności i Delia Velculescu z MFW - to te osoby, na które od kilku dni w napięciu czekają Ateny.

Najwięcej emocji budzi przyjazd Delii Velculescu, którą Grecy pamiętają z twardych negocjacji z Cyprem. Od tamtej pory urodzoną w Rumunii ekspertkę nazywają "Drakulescu". Choć obie strony deklarują chęć jak najszybszego porozumienia się, zapowiadają się trudne negocjacje. Wymagania wobec Grecji są duże, a deputowani rządzącej Syrizy - silnie podzieleni. Do piątku toczyć się będą rozmowy jeszcze na poziomie technicznym.

Premier Aleksis Tsipras chce osiągnąć porozumienie do 18 sierpnia, bowiem 20 sierpnia mija termin spłaty przez Grecję kolejnej raty pożyczki. Obecnie ponad 50-ciu przedstawicieli Brukseli przeprowadza kontrole w państwowych urzędach.

d4jvwrw

Podziel się opinią

Share

d4jvwrw

d4jvwrw
Więcej tematów