Trwa ładowanie...

Defilada już 3 maja. MON nie wie, ile za nią zapłaci

2 tysiące osób i 200 pojazdów ma pojawić się w piątek na Wisłostradzie w Warszawie. Tak MON chce uczcić 20-lecie Polski w NATO. Choć do wielkiej defilady "Silni w sojuszach" pozostał tydzień, organizatorzy nie wiedzą, ile będzie ona kosztować.

Share
Defilada już 3 maja. MON nie wie, ile za nią zapłaci
Źródło: East News, Fot: Foto Olimpik
d15xhl2

Jak informuje MON, zbliżająca się impreza organizowana w święto Trzeciego Maja, "wymaga podjęcia nadzwyczajnych środków". Wisłostradą defilować będą m.in. żołnierze Wojska Polskiego, sojusznicy z NATO, strażacy, policjanci, strażnicy graniczni. Zaprezentowane zostaną np. czołgi, wyrzutnie rakietowe, Rosomaki, myśliwce F-16.

Wciąż jednak nie wiadomo, ile zapłacimy za defiladę. O koszty jej organizacji zapytali resort dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej". MON nie był w stanie przedstawić dokładnej kwoty.

MON dalej nie wie, ile zapłaci

Pytanie w tej sprawie przesłała też redakcja gazeta.pl. W piątek MON odpowiedział w identycznym tonie. Na tydzień przed defiladą wciąż nie wiadomo dokładnie, jak będzie wyglądać i ile ma kosztować.

Zobacz także: Zobacz defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się za to próba generalna. Utrudnienia w Warszawie rozpoczną się już w piątek 26 kwietnia i potrwają do niedzieli 5 maja.

Parada wojskowa i służb mundurowych oraz przejazd pojazdów rozpocznie się o godzinie 14:00 na skrzyżowaniu z ulicą Sanguszki, a zakończy na skrzyżowaniu z ulicą Karową. Wydarzenie zapowiada też popularny spot z ministrem Mariuszem Błaszczakiem w roli glównej.

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

d15xhl2

Podziel się opinią

Share
d15xhl2
d15xhl2
Więcej tematów